چهارشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰

همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) صورت گرفت؛

تشرف کاروان پیاده ۱۰۰۰ نفری ملل اسلامی به حرم مطهر رضوی

ملل اسلامی

همزمان با سالروز شهادت دخت نبی مکرم اسلام(س) کاروانی یک هزار نفره از مسلمانان کشورهای عراق، کویت، افغانستان، الجزایر و عمان با پای پیاده به بارگاه منور امام علی بن موسی الرضا(ع) مشرف شدند.

به گزارش قدس آنلاین، مسئول این کاروان در حاشیه تشرف به حرم مطهر رضوی  اظهار کرد: هر ساله در ایام شهادت حضرت زهرا(س) و برای عرض تسلیت به پیشگاه حضرت رضا(ع) جمع زیادی از مشتاقان و محبین اهل بیت(ع) از کشورهای مختلف پای پیاده مسیر نیشابور تا مشهدالرضا(ع) را طی کرده تا در سالروز شهادت این بانوی گرامی در حرم مطهر رضوی حضور داشته باشند.
سید عبدالرسول الموسوی هدف از اجرای این حرکت فرهنگی را ترویج معارف فاطمی در جامعه و تبیین معارف، فضائل و مناقب حضرت زهرا(س) عنوان کرد و افزود: اعضای این کاروان با اعلام فراخوانی که از چند ماه قبل اعلام شده است خود را از کشورهای مختلف همچون عراق، کویت، افغانستان، الجزایر و عمان به شهر قم می‌رسانند و پس از حرکت به سمت نیشابور در امام‌زاده محروق شهر نیشابور تجمع کرده و از آنجا به سمت مشهد مقدس پیاده روی کردند.
وی بیان کرد: مسیر پیاده‌روی ۴ روز به طول انجامید و در طول مسیر این زائران با توقف در اماکن مذهبی هر شهری به عزاداری و سینه زنی به سبک و سیاق میلیت خود ‌پرداختند.
الموسوی با بیان اینکه مسن‌ترین فرد این گروه زائری ۸۰ ساله از شهر نجف است، تصریح کرد: در این گروه قشرهای مختلفی از طلاب، خانواده شهدا و جانبازان حضور دارند و حتی برخی از این افراد با توجه به کهولت سنی که دارند هر ساله همراه ما در این سفر معنوی می‌شوند.
مسئول این کاروان گفت: این کاروان شب شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) پس از ۴ روز پیاده روی به حرم مطهر رضوی مشرف شدند و به مدت ۲ روز در مشهد مقدس حضور خواهند داشت و مجالس عزاداری و سوگواری برای عرض تسلیت به ساحت مقدس حضرت ولی امر(عج) و حضرت رضا(ع) برگزار می‌کنند.

منبع: آستان نیوز 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.