جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸

آیت الله سیستانی، معاملۀ قرن را «طرح ظالمانه» خواند

آیت الله سیستانی

آیت الله سیستانی معامله قرن دونالد ترامپ را محکوم و بر حمایت از مردم فلسطین تأکید کرد.

قدس آنلاین: شبکه خبری سومریه‌نیوز گزارش داد، عبدالمهدی الکربلائی، نماینده آیت الله سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در کربلا گفت: چهار ماه از آغاز جنبش مردمی برای مقابله با فساد و انجام اصلاحات در کشور می‌گذرد و در این مدت خون زیادی از مردم ریخته شده و هزاران تن زخمی شده‌اند. ما خشونت علیه تظاهرکنندگان و عملیات ترور و ربودن را محکوم می‌کنیم. در عین حال نیز با تجاوز به نیروهای امنیتی و دستگاه‌های دولتی و تخریب برخی نهادها و مراکز مخالفیم. چنین اقداماتی نمی‌تواند موجب تحقق خواسته‌های مردم شود.

وی گفت: ادامه بحران کنونی و عدم ثبات سیاسی و اقتصادی و امنیتی به نفع کشور و آینده فرزندانش نیست. باید هرچه‌سریع‌تر دولت جدید تشکیل شود و دولت باید از اعتماد مردم برخوردار باشد و بتواند اوضاع را آرام کند و تدابیر لازم را برای برگزاری انتخابات آزاد و شفاف در سریع‌ترین زمان ممکن اتخاذ کند.

الکربلائی گفت: با توجه به دودستگی گروه‌های سیاسی و عدم توافق آن‌ها با انجام اصلاحات ضروری صندوق رأی بهترین گزینه در زمان کنونی است.  باید هرچه‌سریع‌تر انتخابات زودهنگام برگزار شود تا مردم حرف خود را بزنند و پارلمان آتی باید اقدامات ضروری را برای اصلاح اتخاذ کند و قوانین سرنوشت‌سازی را درباره آینده کشور به ویژه درباره حفظ حاکمیت و استقلال و وحدت آن صادر کند.

وی گفت: آیت الله سیستانی طرح ظالمانه آمریکا برای اشغال اراضی فلسطینی‌ها را محکوم و بر حمایت از مردم مظلوم فلسطین برای گرفتن حقوقشان و تشکیل کشور مستقل تأکید دارد و از اعراب و مسلمانان و تمامی آزادگان جهان می‌خواهد به مردم فلسطین کمک کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.