شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۰

سالروز ورود امام خمینی(ره) به میهن اسلامی در مشهد گرامی داشته شد

مراسم سالروز ورود امام خمینی به میهن در مشهد

همزمان با نخستین روز دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی طی مراسمی سالروز بازگشت تاریخ‌ساز امام خمینی (ره) به میهن اسلامی در محل میدان شهدای مشهد با حضور استاندار خراسان رضوی، مسوولان اجرایی، فرماندهان نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم گرامی داشته شد.

به گزارش قدس آنلاین، در ابتدای این همایش حماسی اقشار مختلف شرکت کننده با شعارهای مرگ برآمریکا، مرگ بر اسراییل، در طلوع آزادی جای شهدا خالی، سلام بر خمینی (ره) درود بر شهیدان و اجرای سرودهای انقلابی سالهای اول انقلاب بار دیگر با شهیدان گلگون کفن وطن و آرمانهای انقلاب و امام راحل تجدید میثاق کردند.

استاندار استان خراسان رضوی در این همایش به روان پاک همه شهیدان میهن اسلامی درود فرستاد و گفت: یکی از امتیازات بزرگ انقلاب اسلامی ایران مردمی بودن آن است. این انقلاب پر ثمر  کودتای نظامی نبود بلکه در به ثمر رساندن آن همه اقشار مختلف این مرز و بوم از مرد و زن حضور داشتند و با صد در صد حضور مردمی همه اقشار مختلف در سرتاسر کشور به موفقیت رسید و دومین ویژگی این انقلاب رهبری حکیمانه حضرت امام (ره)   به عنوان یک مرجع دینی عالیقدر و آگاه و مسلط به مسایل روز بود.

علیرضا رزم حسینی افزود: اسلامی بودن دیگر ویژگی انقلاب اسلامی است این انقلاب برای آرمانی دینی و اسلامی تحقق یافت و این آرمانها اکنون پس از ۴۱ سال همچنان حفظ شده و ادامه دارد و ویژگی دیگر انقلاب اسلامی پی ریزی آن با رای مردم و جمهوریت است چرا که این نظام با رای تمام و کمال مردم موجودیت یافت و اکنون هم ما شاهد هستیم که تمام ارکان نظام حتی مقام رهبری با رای غیر مستقیم مردم انتخاب می‌شوند و این معنی واقعی مردمسالاری دینی است.

وی ادامه داد: گرچه به برکت انقلاب اسلامی تمام کشور و از جمله استان خراسان رضوی به پیشرفت و امکانات رفاهی و زیر ساختی قابل توجهی دست یافته که در هیچ زمینه‌ای قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست اما این نباید پایان کار باشد و چنانکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، چشم انداز و نقشه راه پیشرفت و آبادانی کشور را ترسیم کرده‌اند که همه ما برای نیل به این اهداف مسوولیت داریم.

استاندار خراسان رضوی گفت: گام دوم انقلاب قوی شدن اقتصاد ایران در منطقه است به نحوی که بتوانیم به لحاظ فرهنگی و اقتصادی در خاورمیانه جایگاه نخست را کسب کنیم.

رزم حسینی افزود: در حوزه تامین امنیت ملی با رشادت های سربازان جان برکف میهن به ویژه سردار رشید اسلام سپهبد قاسم سلیمانی این اتفاق افتاده است  اقتدار و امینت ملی می‌تواند ضامن اقتدار اقتصادی و وحدت بیش از پیش باشد.

وی ادامه داد: در گذشته حکومتی نوکر و وابسته داشتیم اما اکنون کشور با نظامی مستقل و مقتدر اداره می شود که مایه بازدارندگی دشمنان نظام است البته قدرت بازدارندگی نظام متکی بر نقش اقشار مختلف مردم است.

استاندار خراسان رضوی گفت: در خور و شایسته است به عنوان نماینده عالی دولت در استان در این فرصت فرخنده و مبارک از حضور عاشقانه و میلیونی مردم ولایی استان خراسان رضوی در تشییع با شکوه پیکر سردار رشید اسلام قاسم سلیمانی قدردانی و تجلیل کنم.

رزم حسینی خطاب به مردم خراسان رضوی و مشهد افزود: شما به نیکی و نهایت، مراتب قدرشناسی خود را  با عشق و شور و هیجان به این سردار شایسته وطن نشان دادید و امیدوارم به برکت خون شهیدان، ملت بزرگ ایران با اتحاد و همدلی راههای پیشرفت و ترقی را در گام دوم انقلاب با موفقیت طی کنند.

وی ادامه داد: سردار سلیمانی که رفتارش اکنون برای جوانان میهن الگوست مردانگی و شجاعت و شهامت در راه خدا در وجودش متبلور بود و  در راه انجام وظیفه مخلص و خداشناس و در برخورد با اقشار مختلف مردم بی ادعا، فروتن و مهربان بود و  او متعلق به همه مردم ایران و جهان اسلام بود.

در ادامه این مراسم حاضران جایگاه نمادین سخنرانی امام را گلباران کردند و موتور سوران یگانهای نظامی، انتظامی و پلیس از مقابل تمثال رهبر کبیر انقلاب رژه رفتند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.