شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۸

مقام ارشد اتحادیه اروپایی: می‌خواهیم برجام به حالت عادی بازگردد

برجام

یک مقام ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که هنوز برجام به مرحله فاجعه بار خود نرسیده‌ است.

قدس آنلاین: یک دیپلماتارشد اروپایی درباره آخرین تحولات در زمینه برجام گفت، اجماعی وجود دارد که می‌خواهیم وضعیت به حالت عادی باز گردد.

به نوشته روزنامه انگلیسی  «ایندیپندنت»  یک مقام ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به هویت وی اشاره‌ای نشده، درباره آخرین تحولات برجام گفت: «اجماعی وجود دارد که می‌خواهیم وضعیت به حالت عادی باز گردد، شاید در یک سناریوی فاجعه بار به مرحله پایانی برسیم. اما هنوز به آن مرحله نرسیده‌ایم.»

این مقام اروپایی با اشاره به هشدار ایران در زمینه خروج از «ان پی تی» (پیمان عدم اشاعه سلاح‌های هسته‌ای) نیز گفت: «در صورت شدت یافتن اوضاع، خروج از "ان پی تی" یکی از گزینه‌های آن‌هاست و ممکن است آن‌ها مسیر کره شمالی را پیش گیرند. البته ما در این باره اطمینان نداریم، اگر آن‌ها در این زمینه تمایل داشته باشند، تنها تلاش می‌کنند یک اهرم فشار بسازند. اما فکر نمی‌کنم بخواهیم به درست یا نادرست بودن آن پی‌ ببریم.»

 در روزهای گذشته دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه توان غنی سازی اورانیوم با هر درصد غنایی را داریم، گفت: «بعد از گام پنجم ذخایر اورانیوم زیر پنج درصد از مرز ۱۲۰۰ کیلوگرم عبور کرد.»

«سید عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر امور خارجه در روزهای گذشته تاکید کرد که گام پنجم ایران به معنای خروج از برجام نیست.  

انتهای پیام/م

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

  • حقانی ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ - ۱۸:۲۶
    0 0
    خواستن و نخواستن این اجانب شده مثل بع بع بزغاله ها ، و ما هم عادت کردیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.