یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۸

والدین و فرزندان میهمانان ویژه دارالقرآن حرم مطهر رضوی در دهه فجر هستند

هفت مدل نوجوانانه برای تشریح گام دوم انقلاب اسلامی

محمدحسین مروج کاشانی

دارالقرآن

 رئیس اداره علوم قرآنی حرم مطهر رضوی از اجرای ویژه برنامه‌هایی با عنوان «کودک، نوجوان و گام دوم انقلاب اسلامی» بر اساس آیات قرآن کریم و روایات اسلامی در ایام‌الله دهه مبارک فجر سال جاری خبر داد.

قدس آنلاین:  رئیس اداره علوم قرآنی حرم مطهر رضوی از اجرای ویژه برنامه‌هایی با عنوان «کودک، نوجوان و گام دوم انقلاب اسلامی» بر اساس آیات قرآن کریم و روایات اسلامی در ایام‌الله دهه مبارک فجر سال جاری خبر داد.

کارشناس مسئول آموزش قرآن و تفسیر در اداره علوم قرآنی حرم مطهر رضوی به خبرنگار قدس گفت: به لطف خداوند متعال و عنایات حضرت اباالحسن الرضا(ع) به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر و ۲۲ بهمن ماه، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران تعداد ۲۲ بازی مفهومی و تعاملی به صورت دستی با مواد چوبی، مقوای ماکت و فوم در واحد کودک و نوجوان این اداره تولید شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد صادقی درباره این بازی‌های تولیدی اظهار کرد: محتوای این بازی‌ها بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از فرمایشات مقام معظم رهبری بوده که این اداره آن را با آیات قرآن کریم و روایات حضرات معصومین(ع) تطبیق داده و در قالب هفت مدل خلاق شامل: «بازی‌های کارتی»، «بازی‌های راهبردی»، «سرگرمی‌های ماز و چوب»، «مهارت‌های دست‌ورزی سه بعدی»، «کتاب صوتی»، «میز بازی با ماکت و عناصر داستان» و عروسک‌های متحرک با عنوان «راویان قصه‌های انقلاب» تولید کرده است.

وی افزود: این هفت مدل برای کودکان و نوجوانان (پسر و دختر) گروه سنی ۶ تا ۱۶ سال طراحی شده و در اختیار خانواده کودکان و نوجوانان مراجعه‌کننده به واحد کودک و نوجوان اداره علوم قرآنی واقع در دارالقرآن کریم صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر امام رضا(ع) قرار می‌گیرد و همزمان کارشناسان این واحد علاوه بر اجرای برنامه برای کودکان و نوجوانان، والدین آن‌ها را نیز در جریان محتوای ارائه شده در این برنامه قرار می‌دهند تا آن‌ها در فرصت‌های بعدی در صورت بیان پرسش‌هایی از سوی کودکان و نوجوانان، قادر به پاسخگویی به پرسش‌های آنان باشند.

این مقام مسئول تصریح کرد: سیر آموزشی این برنامه و بازی‌ها بر سه مقطع زمانی «گذشته انقلاب اسلامی» (یعنی گام اول انقلاب در ۴۰ سال گذشته)، «گام دوم انقلاب» (شامل تثبیت انقلاب و ۴۰ سال آینده) و «پیوستن به عصر طلایی ظهور» طراحی شده است.

وی یادآور شد: برای تأثیر بیشتر آثار این هفت مدل بازی طراحی شده، یک جزوه آموزشی هم تهیه شده که در اختیار خانواده‌های کودکان و نوجوانان و همچنین مربیان و معلمان مدارس و مراکز آموزشی قرار داده می‌شود تا در خانه یا مکان آموزشی مربوط بتوانند نسبت به پیاده‌سازی بازی‌های طراحی شده در این جزوه، اقدام کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی متذکر شد: خانواده‌های زائران و مجاوران بارگاه مطهر حضرت امام هشتم(ع) برای آشنایی بیشتر با محتوای این هفت مدل بازی، می‌توانند همه روزه (به جز جمعه‌ها) در ایام‌الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی از ساعت ۹ تا ۱۲ صبح و ۱۵ تا ۱۸ بعدازظهر به اتاق شماره ۱۲ دارالقرآن کریم صحن جمهوری اسلامی حرم مطهر رضوی مراجعه کنند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش به بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی برای کودکان و نوجوانان پرداخت و اضافه کرد: در گروه علمی کودک و نوجوان این اداره، همچنین محتوایی با عنوان «دستاوردهای انقلاب اسلامی ویژه کودکان و نوجوانان» با زبان ساده و قابل فهم برای کودکان و نوجوانان (پسر و دختر) گروه سنی۶ تا ۱۶ سال و به صورت تفکیکی و در قالب قصه، داستان و بازی آماده و تهیه شده که در آن به موضوعات مختلف در حوزه‌های گوناگون اعتقادی، انقلابی و سیاسی می‌پردازد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صادقی درباره دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده در ایام‌الله دهه مبارک فجر سال جاری در دارالقرآن کریم حرم مطهر رضوی گفت: «سیره رهبری در انقلاب اسلامی» عنوان یک سرگرمی کارتی بوده که ویژه نوجوانان (پسر و دختر) ۱۲ تا ۱۶ سال است و در این سرگرمی سیره عملی مقام معظم رهبری و تأثیر ایشان در پیروزی انقلاب اسلامی ایران به مخاطبان آموزش داده می‌شود.

وی تصریح کرد: در این بازی، نوجوانان با مبارزات رهبر معظم انقلاب اسلامی، سخنرانی‌ها، حمایت مقام معظم رهبری از حضرت امام خمینی(ره) و همراهی ایشان در نهضت انقلاب اسلامی، دستگیری مقام معظم رهبری توسط ساواک و... به زبان ساده و قابل فهم آشنا می‌شوند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.