یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵

«معامله قرن»، صدای ساکنان تل آویو را هم درآورد

تل آویو

صدها اسرائیلی در اعتراض به طرح آمریکایی «معامله قرن» در مرکز تل‌آویو دست به تظاهرات زدند.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، صدها اسرائیلی شنبه شب (دیشب) در رد طرح آمریکا موسوم به «معامله قرن» در مرکز تل‌آویو دست به تظاهرات زدند.

بر اساس گزارش روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت»، این تظاهرات را که شنبه شب (دیشب) برگزار شد فعالان احزاب و سازمان‌های حقوق چپ گرا در خیابان‌های اصلی تل‌آویو ترتیب داده بودند.

بنا به این گزارش، تظاهرات‌کنندگان پلاکارت‌هایی به زبان‌های عبری و عربی در دست داشتند که محتوای آنها رد معامله قرن، مخالف با الحاق اراضی اشغالی فلسطینی و امثال آن بود.

از جمله احزاب شرکت‌کننده در این تظاهرات، حزب «کار» و «میرتس» بودند. «تمار زاندربرگ» (Tamar Zandberg) عضو میرتس در این تظاهرات گفت: طرح ترامپ طرح صلح نیست بلکه طرح الحاق (اراضی) و کوچ (اجباری) است، نسخه‌ای برای خشونت بیشتر است که تمام منطقه را در برمی‌گیرد. هر طرحی  باید با توافق سران اسرائیلی و فلسطینی اتخاذ شود.

هشتم بهمن‌ماه «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانسی خبری سرانجام پس از تعویق‌های مکرر، از طرح صلح خود موسوم به «معامله قرن» رونمایی کرد.

در پی این موضوع گروه‌های مقاومت در غزه و همچنین تشکیلات خودگردان در رام‌الله (کرانه باختری)، مخالفت با معامله قرن را آغاز کردند و از هفته گذشته تا شنبه (دیروز) تظاهرات گسترده‌ای در نوار غزه، کرانه باختری، قدس و اراضی اشغالی ۱۹۴۸ برگزار شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.