یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶

کمالوندی: هدف از تحریم علی اکبر صالحی توقف غنی سازی است

کمالوندی

سخنگوی سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه هدف از تحریم‌ آمریکا علیه علی اکبر صالحی توقف غنی سازی است،‌ تاکید کرد این تحریم‌ها «ایران را مصمم می‌کند تا گام‌های خود را در مسیر هسته‌ای محکم‌تر بردارد.»

قدس آنلاین: «بهروز کمالوند» سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان تحریم‌های جدید آمریکا علیه علی اکبر صالحی را بازی «روانی و رسانه‌ای» توصیف کرد  و گفت که با این کار می‌خواهند «اهدافشان در یک فضای ذهنی و روانی را پیاده کنند در حالی که در واقعیت چنین موفقیت هایی را به دست نمی‌آورند.»

وی در یک برنامه رادیویی اظهار داشت: آمریکایی‌ها نه تنها درک درستی از شرایط و فضای جمهوری اسلامی ایران ندارند بلکه اساسا در ارتباط با مسائل عمده بین‌المللی فهم و درک درستی ندارند و به همین دلیل اقداماتی انجام می دهند که در فضای سیاسی عجیب و غریب و در عین حال بی اثر است.

به گزارش ایسنا، کمالوندی تحریم رئیس سازمان انرژی اتمی ایران از جمله اقدامات عجیب و بی اثر آمریکایی ها خواند و خاطر نشان کرد: آمریکا با تحریم افراد، دارایی های افراد را بلوکه می کند اما دکتر صالحی در آمریکا دارایی ندارد. بنابراین این نوع تحریم ها چون پشتوانه بین المللی و سازمان ملل را ندارد، ارزش و ضمانت اجرایی هم ندارد و تنها می تواند در حوزه رسانه و سیاسی کمی فضاسازی کند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: اقدام آمریکا با توجه به نداشتن ارزش معنوی و مادی، نه تنها ارزشی ندارد بلکه ایران را نیز مصمم می‌کند تا گام‌های خود در مسیر هسته‌ای را محکم‌تر بردارد.

کمالوندی برنامه هسته‌ای ایران را شفاف و صلح‌آمیز دانست و عنوان کرد: برنامه هسته‌ای ایران بر اساس اقدامات و سیاست های کشورهای دیگر نخواهد بود و آن چیزی را انجام می دهیم که به نفع کشور باشد. اگر این تحریم‌ها اثری در ایران داشت، باید جمهوری اسلامی ایران را وادار به تجدید نظر در برنامه هسته‌ای خود می کرد اما مسلم است نه تنها این اتفاقات نخواهد افتاد، بلکه ایران با جدیت بیشتری برنامه هسته‌ای را به نحو احسن پیش خواهد برد.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها با این تحریم به دنبال توقف غنی سازی هستند، تاکید کرد: دولت ترامپ در حالی می خواهد این کار را انجام دهد که هیئت حاکمه قبلی آمریکا در زمان اوباما این کار را امتحان کرده بود و متوجه شده بود، چنین هدفی امکان پذیر نیست و جمهوری اسلامی ایران زیر بار این خواسته نمی‌رود و این موضوع ثابت شده است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.