یکشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۷

معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان:

طرح تبرکات فاطمی برای اولین بار در بقاع اصفهان اجراشد

اوقاف

اصفهان - حجت الاسلام و المسلمین روان گفت:در ایام اجرای سوگواره یاس نبوی یک سبد غذایی، به نام تبرکات فاطمی، توسط بقاع متبرکه به مستمندان اهدا شد.

به گزارش قدس آنلاین از اصفهان ، به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان  ؛ معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان اظهار کرد: ایام شهادت حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها، و اجرای ویژه برنامه سوگواره یاس نبوی، بهانه‌ای است تا عاشقان حضرت زهرا(س)، به آن بزرگ بانوی دوعالم، اقتدا نموده و در مسیرِ روش و منش آن حضرت گام بردارند.

حجت الاسلام و المسلمین روان بیان کرد: نمونه بارز انفاق و ایثار آن بزرگوار، را می‌توان در انفاق تنها افطاری آن حضرت و خانواده‌اش به مسکین و فقیر و اسیر دید که خداوند متعال آن را به زیبایی به رخ بندگانش کشیده و می‌فرماید: وَیُطْعِمُونَ الطَّعَامَ عَلَی حُبِّهِ مِسْکِینًا وَیَتِیمًا وَأَسِیرًا، إِنَّمَا نُطْعِمُکُمْ لِوَجْهِ اللَّهِ لَا نُرِیدُ مِنْکُمْ جَزَاءً وَلَا شُکُورًا.

وی در ادامه افزود: از سوی دیگر، انفاق و بخشش به فقرا و مستمندان، در نگاه حضرت فاطمه سلام‌الله‌علی‌ها آنچنان ارزشمند بود که فرمود: حُبِّبَ إلی مِن دُنیاکُم ثَلاثٌ: تِلاوَهٌ کِتابِ‌اللهِ، وَالنَّظَرُ فی وَجهِ رَسولِ‌اللهِ، وَالإنفاقُ فی سَبیلِ‌اللهِ، سه چیز از دنیای شما محبوب من است: اوّل خواندن قرآن، دوم نگاه کردن به چهره‌ی رسول‌الله و سوم انفاق در راه خدا.

این مقام مسئول عنوان کرد: لازم است مراکز افق و بقاع متبرکه‌ای که در برگزاری مراسم سوگواره یاس نبوی نقش ایفا می‌کنند، به این سیره و منش حضرت زهرا سلام‌الله‌علیه ها، یعنی توجه به محرومین و نیازمندان، تمسک نموده و به نیابت از حضرت مادر سلام‌الله‌علیه ها، در راستای انفاق به محرومین گامی بردارند.

حجت الاسلام روان  خاطر نشان کرد: با توجه به دستورالعمل سازمان اوقاف و امور خیریه در راستای ارائه خدمت به محرومین و انفاق نیابتی از حضرت زهرا سلام الله علیها، بسته‌های غذایی، شامل مواد غذایی ضروری زندگی جهت یک ماه، تهیه و در قالب یک سبد غذایی، به نام تبرکات فاطمی  به تعداد ۵۰۰ بسته معیشتی به ارزش ریالی  یک میلیارد ریال  در ایام اجرای سوگواره یاس نبوی به مستمندان پیرامون بقاع متبرکه اهدا شد

وی در ادامه عنوان کرد :بقاع شاخص استان از جمله امامزاده هلال بن علی (ع)،امامزاده سیدالکریمان برخوار،امامزاده هفده تن گلپایگان ،مقبره علامه مجلسی ،امامزاده محسن (ع)ناحیه دو اصفهان،امامزاده مشهد اردهال کاشان و...... طرح تبرکات فاطمی را به صورت ویژه اجرا کردند.

معاونت فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف وامور خیریه استان اصفهان در پایان عنوان کرد: تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، تقویت بُعد اجتماعی خدمات بقاع متبرکه، توجه به محرومان و اقشار آسیب پذیر، ترویج فرهنگ صدقه به نیابت از اهل بیت علیهم السلام و تقویت رابطه عاطفی با ایشان به وسیله انفاق را از اهداف اجرای این طرح ذکر کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.