دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۲:۰۴

در حاشیه جشنواره شعرفجر انجام شد

رونمایی از کتاب «با اهل انجمن»

عباسعلی سپاهی‌یونسی

کتاب «با اهل انجمن»

در حاشیه آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر که با حضور وزیر ارشاد و در سینما هلال زاهدان برگزار شد، از کتاب «با اهل انجمن» رونمایی شد.

قدس آنلاین: در حاشیه آیین اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر که با حضور وزیر ارشاد و در سینما هلال زاهدان برگزار شد، از کتاب «با اهل انجمن» رونمایی شد.

 در این کتاب جوادمحقق به عنوان شاعر، نویسنده و روزنامه‌نگار سراغ 23 شاعری رفته که در این سال‌ها از گردانندگان جلسات ادبی کشور بوده‌اند. محمد اکرامی‌فر، اکبر اکسیر، محمدعلی بهمنی، مصطفی رحماندوست،عبدالجبار کاکایی، علیرضا قزوه و محمدباقر کلاهی اهری جمعی از شاعرانی هستند که جوادمحقق در قالب کتاب «با اهل ‌انجمن» سراغ آن‌ها رفته و از تجربه‌های 21 شاعر بزرگسال و دو شاعر کودک و نوجوان در حوزه اداره کردن جلسات شعری پرسیده است.

در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: «این کتاب راه ‌و رسم انجمن‌داری و مهارت و ظرفیت‌های حضور در حوزه شعر و شاعری است که به تجربه حاصل شده و در آن نشانه‌های فراوانی برای رهروان این راه وجود دارد تا بتوانند این مسیر طولانی را با تلفات و صدمات کمتر مدیریت کنند و طول عمر و تداوم بیشتری به آن ببخشند و خطراتش را به خاطراتی عبرت‌آموز بدل سازند.

شاعر امروز نیاز دارد که اوضاع شعر و شاعری و چگونگی تأسیس و تداوم محافل شعری پیشینیان را بداند و از آن‌ها در جهت تکمیل و تکامل جمع‌های ادبی حاضر بهره بگیرد

و این میراث ماندگار را با افزوده‌های علمی و عملی خویش به آیندگان بسپارد».

لازم به ذکر است، کتاب «با اهل ‌انجمن» در قالب یک‌هزار نسخه به همت بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در نشر عصرداستان به چاپ رسیده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.