دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰

همزمان با ایام الله دهه فجر.

آغاز تحویل ۲۶۰۰۰ رأس دام سبک توسط آستان قدس رضوی به سیل زدگان استان گلستان

تحویل دام سبک به سیل زدگان استان گلستان

همزمان با ایام الله دهه فجر و به همت معاونت محرومیت‌زدائی آستان قدس رضوی ظهر امروز فرآیند توزیع ۲۶ هزار رأس دام سبک در قالب طرح‌اشتغال‌زایی محرومان در شهرستان سیل‌زده آق‌قلا آغاز شد.

به گزارش قدس آنلاین، روز گذشته طی مراسمی با تحویل ۱۴۵ رأس گوسفند به ۵ خانواده روستای «چِن‌سولی» فرآیند تحویل ۲۶ هزار رأس دام سبک به خانواده‌های محروم و سیل زده آق قلا آغاز شد.
در این مراسم که با حضور حامد صادقی سرپرست معاونت محرومیت‌زدائی آستان قدس رضوی و مسئولان استان گلستان از جمله فرماندار، امام جمعه اهل سنت، رئیس کمیته امداد استان گلستان و همچنین مردم روستای چن‌سولی برگزار شد، علاوه بر آغاز توزیع دام سبک از ۷۰ جایگاه دام ساخته شده توسط آستان قدس رضوی نیز رونمایی شد.
شایان ذکر است، در پی جاری شدن سیل در شهرستان آق قلا در بهار امسال، آستان قدس رضوی به کمک مردم سیل زده این استان شتافت و علاوه بر کمک‌های فوری به بررسی نیازهای اساسی مردم حادثه دیده پرداخت. در حادثه سیل بسیاری از زمین های کشاورزی و دام مردم آق قلا از بین رفته بود از همین رو معاونت محرومیت زدائی آستان قدس رضوی طرح اشتغال‌زایی دام سبک را در شهرستان آق قلا اجرا کرد.
در این طرح به خانواده‌های محروم که امکان دامداری دارند ۱۹ میش مولد و ۱۰ رأس بره یک تا ۳ ماهه تحویل داده می شود، ضمن اینکه به کمک نیروهای جهادی ۹۰۰ جایگاه دام استاندارد نیز برای این خانواده‌ها در حال ساخت است.

منبع: آستان نیوز

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.