چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

معاون سیاسی استاندار خبر داد؛

مشارکت بیش از ۳۷ هزار رای اولی خراسان شمالی در انتخابات

انتخابات

خراسان شمالی- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی از آمادگی ۳۷ هزار و ۴۷۴ رای اولی در انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میاندوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان خبر داد

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، ولی الله حیاتی در ششمین نشست شورای اطلاع رسانی استان اظهار داشت: انتخابات به عنوان یک مقوله مهم، رویداد بزرگ تاریخی و مظهر قدرت جمهوری اسلامی باید مورد توجه شورا ی اطلاع رسانی استان باشد و همچنین مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای باید هدف گذاری اطلاع رسانی این شورا باشد.

حیاتی گفت: در انتخابات اسفندماه سالجاری بیش از ۶۵۰ هزار نفر واجد شرایط رای دهی در استان وجود دارد که از این تعداد ۳۷ هزار و ۴۷۴ نفر رای اولی هستند.

وی تصریح کرد: در اسفراین ۹۴ هزار نفر، بجنورد ۲۴۸ هزار، جاجرم ۲۸ هزار، راز و جرگلان ۴۰ هزار، شیروان ۱۱۵ هزار، فاروج ۳۸ هزار، گرمه ۱۹ و مانه و سملقان ۷۴ هزار نفر واجد شرایط دادن هستند.

حیاتی با تاکید بر اینکه تلاش می کنیم مشارکت حداکثری را در انتخابات رقم بزنیم، مطرح کرد: برابر قانون، تبلیغات کاندیداهای خبرگان رهبری ۱۵ روز و کاندیداهای جلس شورای اسلامی ۸ روز قبل از روز اخذ رای می باشد و بنابراین تلبیغات در فضای واقعی و مجازی باید در این بازه های زمانی باشد.

معاون سیاسی استاندار خراسان شمالی با قدردانی از همراهی نماینده ولی فقیه در استان در پیشبرد اهداف و سیاست های استان، خاطر نشان کرد: فضای استان برای انتقاد باز است و مدیران دستگاه های اجرایی می توانند از تریبون های نماز جمعه برای پاسخگویی استفاده کنند.

حیاتی خطاب به مدیر شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان، گفت: در زمان باقی مانده تا انتخابات تریبون نماز جمعه برای فراخوان حداکثری مشارکت مردم در پای صندوق های رای باشد و بر مسائل وحدت آفرین تاکید شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.