جمعه ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۵

وزیر اقتصاد ودارایی:

۲ هزار میلیارد ریال در سامانه مازاد اموال ثبت شده است

وزیر اقتصادودارایی

همدان _وزیر اقتصاد و دارایی گفت: ۲ هزار میلیارد تومان اموال مازاد بانک‌ها در سامانه ثبت شده است .

به گزارش قدس آنلاین،فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد ودارایی ظهر پنجشنبه در بازدید از بقعه متبرکه شاهزاده حسین(ع) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سامانه اموال مازاد بانک‌ها فعال است و در حال حاضر ۲ هزار میلیارد در این سامانه ثبت شده که یک‌هزار میلیارد تومان موثر شده است.
دژ پسند با اشاره به اینکه یکی از موضوعات اصلاح نظام بانکی واگذاری دارایی‌ها و اموال مازاد است که در بانک‌های دولتی پیگیری می‌شود افزود: به دنبال این هستیم تا ناترازی بانک‌ها را رفع کنیم، خوشبختانه در این راستا برنامه‌های خوبی تدوین کردیم که برخی باید با همکاری مراجع دیگر تصویب شود و برخی را نیز با اختیار خود پیگیری می‌کنیم.
وی از مدرن‌سازی بانک‌ها خبر داد و افزود: خوشبختانه بخشنامه بانکداری دیجیتالی توسط معاونت بانکداری ما ابلاغ شده و آن را بانک‌ها انجام می‌دهند.
وزیر اقتصادودارایی با اشاره به اینکه برگردان مطالبات معوق پیگیری می‌شود خاطرنشان کرد: کاهش بدهی دولت به بانک‌ها، افزایش سرمایه بانک‌ها و... به طور موازی در حال پیگیری است.
دژپسند در پاسخ به این سوال که مهمترین برنامه شما برای بهبود معیشت مردم و شرایط اقتصادی کشور چیست و چه چیزی می‌تواند مشکل اقتصاد کشور را حل کند؟ گفت: اقدامی که در حوزه مالیات، گمرک، سرمایه‌گذاری خارجی، بانکداری و بیمه‌ و... انجام می‌دهیم باعث افزایش سرمایه‌گذاری و بهبود معیشت مردم خواهد شد.
وی در پاسخ به اینکه سوال تعدادی از کارشناسان نسبت به بودجه سال ۹۹ انتقاد دارند نظر شما در این خصوص چیست؟ افزود: این بودجه باید در مجلس شورای اسلامی تصویب و بررسی نهایی شود و بعد اعلام کنیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.