شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء خبر داد؛

بهره برداری از کنارگذر جنوبی تهران در نیمه اول سال ۹۹

سعید محمد

سعید محمد گفت: طبق برنامه ریزی اعلام شده از سوی وزارت راه قرار است تا این پروژه در نیمه اول سال ٩٩ به صورت کامل به بهره برداری برسد.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران در جمع خبرنگاران ضمن تبریک ایام دهه فجر گفت: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا علاوه بر پروژه‌هایی که به صورت پیمانکاری در حال انجام آن است، برخی از پروژه‌ها را نیز به صورت مالکیتی به عنوان کمک به دولت انجام می‌دهد.

او ادامه داد: کنارگذر جنوبی تهران یکی از پروژه‌هایی است که ٧٠ درصد از منابع آن توسط قرارگاه و ٣٠ درصد نیز توسط وزارت راه و شهرسازی تامین می‌شود. امروز شاهد آن هستیم که این پروژه تاثیرگذار از درصد پیشرفت خوبی برخوردار است و به زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء با بیان اینکه این پروژه وظیفه جداسازی و انتقال بار ترافیکی از آبیک را از طریق یک کمربندی برعهده دارد، تصریح کرد: این پروژه با طول ١۵٠ کیلومتر و چهار بخش اصلی با دور زدن استان‌های تهران و البرز بار ترافیکی را به سوی گرمسار منتقل می‌کند. در واقع، عملا بار ترافیکی آزادراه تهران - کرج را به خوبی کاهش می‌دهد و بار ترافیکی استان تهران در محدوه بزرگراه آزادگان و سایر آزادراه‌های جنوبی تهران را کاهش می‌دهد.

او افزود: با ساخت و بهره برداری این کنارگذر زمان سفر در این محدوده تا یک ساعت و نیم برای خودروهای سواری و دو ساعت برای خودروهای سنگین کاهش پیدا می‌کند. این پروژه در بحث پدافند غیرعامل بسیار مهم و تاثیر گذار است، به این شکل که در صورت وقوع بحران برای استان‌های تهران و البرز این مسیر توانایی باز نگه داشتن دسترسی‌ها برای امداد رسانی‌ها باز نگه دارد.

سعید محمد درباره تاثیر این پروژه بر کاهش بار ترافیک تهران اظهار کرد: استفاده از کنارگذر جنوبی تهران از جنوب به شمال و بالعکس و همچنین شرق به غرب و بالعکس، ترافیک را به این مسیر منتقل می‌کند و بهره برداری از این پروژه در مجموع نتایج مثبت و خوبی را برای آسایش شهروندان خواهد داشت.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء درباره تاثیر پروژه آزادراه کنارگذر جنوبی تهران نیز تصریح کرد: بهره برداری از این پروژه باعث کاهش حدود ١١۵ میلیون لیتریِ مصرف سوخت خواهد شد.

او درباره سایر مشخصات این پروژه گفت: این کنارگذر مسیرهای مهمی مانند جاده اشتهارد، آزادراه تهران به ساوه، و آزادراه قم به تهران به صورت تقاطع در مسیر خود دارد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء درباره زمان افتتاح این پروژه گفت: طبق برنامه ریزی اعلام شده از سوی وزارت راه قرار است تا این پروژه در نیمه اول سال ٩٩ به صورت کامل به بهره برداری برسد. این آزادراه به نام غدیر نامگذاری شده و تلاش داریم تا در روز عید غدیر که در مردادماه است، افتتاح شود، البته برخی قطعات آن پیش از موعد آماده بهره برداری شده است، شاید یک بهره برداری زودتر از موعد برای برخی قطعات نیز انجام شود.

سعید محمد درباره هزینه‌های ساخت این کنارگذر نیز تصریح کرد: تاکنون مبلغی بالغ بر ١٨٠٠ میلیارد تومان برای ساخت این پروژه هزینه شده  که البته با توجه به افزایش مبالغ پیش بینی می‌شود ارزش تمام شده آن در حدود ٣ هزار میلیارد تومان باشد.

او درباره سایر پروژه‌های آزادراهی که توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در دست ساخت است، اظهار کرد: قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء علاوه بر این پروژه آزادراهی، آزادراه‌های اراک - خرم آباد، مراغه - هشترود، حرم حضرت معصومه - حرم حضرت امام رضا جزو پروژه‌هایی است که به صورت سرمایه گذاری فی مابین قرارگاه خاتم الانبیاء و وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.