یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۰

مهدی چمران در گفت‌ و گو با قدس:

شفاف نبودن مجلس برای مردم ناامیدکننده است

مینا افرازه

مهدی چمران

مهدی چمران، عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفت‌وگو با «قدس» با انتقاد از عملکرد نمایندگان مجلس دهم در حوزه شفافیت و نیز فضای انتخاباتی در میان احزاب، اظهار کرد: شفافیت نمایندگان تنها در رأی دادن به طرح‌ها و لوایح خلاصه نمی‌شود بلکه شفافیت در عملکرد و تلاش برای اجرای آن هم بایستی مورد توجه وکلای مردم قرار گیرد. در دوره دهم مجلس و در موضوع استیضاح وزرا، نمایندگان نشان دادند که آن شفافیت و استقلال عمل لازم در بین آنان وجود ندارد و همین موضوع موجب ناامیدی مردم شد.

قدس آنلاین: مهدی چمران، عضو شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در گفت‌وگو با «قدس» با انتقاد از عملکرد نمایندگان مجلس دهم در حوزه شفافیت و نیز فضای انتخاباتی در میان احزاب، اظهار کرد: شفافیت نمایندگان تنها در رأی دادن به طرح‌ها و لوایح خلاصه نمی‌شود بلکه شفافیت در عملکرد و تلاش برای اجرای آن هم بایستی مورد توجه وکلای مردم قرار گیرد. در دوره دهم مجلس و در موضوع استیضاح وزرا، نمایندگان نشان دادند که آن شفافیت و استقلال عمل لازم در بین آنان وجود ندارد و همین موضوع موجب ناامیدی مردم شد.

مهدی چمران همچنین درباره ادعای اصلاح‌طلبان برای ارائه ندادن لیست انتخاباتی و استفاده از این موضوع برای تاکتیکی در برابر اصول‌گرایان، گفت: به ‌هر حال اصلاح‌طلبان می‌توانند در انتخابات از هر روشی برای بالا بردن شانس راهیابی خود به مجلس استفاده کنند و این موضوع هم می‌تواند به عنوان یک تاکتیک مورد استفاده آن‌ها قرار گیرد.

این فعال سیاسی درباره برنامه‌های این روزهای اصول‌گرایان تصریح کرد: احزاب اصول‌گرا هنوز فعالیت رسمی و جدی خود را برای انتخابات مجلس آغاز نکرده‌اند، البته این امر که توانسته‌اند دور هم جمع شوند و ائتلافی را تشکیل دهند اقدام مناسبی است. گرچه بسیاری از احزاب چپ و راست تاکنون کار عملیاتی و جدی در خصوص انتخابات و گرم کردن عرصه انتخاباتی انجام نداده‌اند و هنوز شور انتخاباتی در بین مردم ورود نکرده است.

وی با انتقاد از عملکرد احزاب موجود در کشور افزود: متأسفانه احزاب آن ارتباط قوی و کارآمد را با مردم ندارند و اصولاً احزاب در کشورمان از سوی مردم سخت پذیرفته و مورد اقبال واقع می‌شوند. مردم با احزاب مسائل متعددی دارند و هنوز تحزب در کشور جا نیفتاده است، بنابراین احزاب موجود باید اقدام‌های زیادی انجام دهند تا بتوانند جایگاه واقعی خودشان را در بین عامه مردم بیابند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.