یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶

مدیرکل میراث فرهنگی خراسان رضوی مطرح کرد:

بهره‌مندی ۱۰۰ هزار توریست از خدمات گردشگری سلامت در مشهد

مدیر گردشگری سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: تعداد گردشگران سلامت که سال گذشته در بخش خدمات معاینه سرپایی و پاراکلینیک مشهد خدمات دریافت کردند، بیش از ۱۰۰ هزار نفر است.

به گزارش قدس آنلاین، ابوالفضل مکرمی‌فر اظهار کرد: مشهد پذیرای ۵۶ کشور در حوزه گردشگری سلامت است که بیشترین آمار مربوط به کشورهای عراق، افغانستان، بحرین، ترکمنستان، پاکستان و کویت بوده است.

وی گفت: گردشگری سلامت، شامل گردشگری پزشکی، گردشگری درمان طبیعی و همچنین گردشگری صحت، تندرستی و پیشگیری می‌شود و بر اساس برآوردها، سالانه افزون بر ۲۰۰ هزار گردشگر سلامت وارد ایران می‌شوند که در این میان خراسان رضوی با جاذبه‌ها و ظرفیت‌های مختلف در جذب گردشگر سلامت پیشگام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی اظهار کرد: سال گذشته بیش از ۲۲ هزار گردشگر سلامت در مراکز بیمارستانی و مراکز جراحی محدود زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد خدمات درمانی دریافت کردند که این رقم غیر از خدمات ارائه شده در بخش سرپایی است.

مکرمی فر تصریح کرد: تعداد گردشگران سلامت که سال گذشته در بخش خدمات معاینه سرپایی و پاراکلینیک مشهد خدمات دریافت کردند، بیش از ۱۰۰ هزار نفر است.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.