یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۶

تلفات کرونا از سارس گذشت؛ شمار قربانیان به ۸۰۳ نفر رسید

کرونا

کمیسیون بهداشت استان هوبئی چین امروز یکشنبه ۲۰ بهمن شمار قربانیان ویروس کرونا را ۸۰۳ نفر اعلام کرد.

قدس آنلاین؛ به نقل از رویترز، با آمار اعلام شده قربانیان در روز یکشنبه شمار کسانی که تاکنون بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان خود را از دست داده‌اند از شمار قربانیان ویروس «سارس» در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۳ گذشت. ۷۷۴ نفر به دلیل ابتلاء به سارس در یک دوره ۱۰ ماهه جان خود را از دست داده بودند.

وزارت خارجه ژاپن هم اعلام کرده است که یک مرد شهروند این کشور هم که با علائم ابتلاء به ویروس کرونا در شهر ووهان در استان هوبئی بستری شده بود، نیز فوت کرده است.

رویترز می‌گوید بر اساس اطلاعات جمع آوری شده تاکنون ویروس کرونا در ۲۷ کشور شیوع یافته است و ۳۳۰ نفر خارج از چین به این ویروس مبتلا هستند.

دو نفر در خارج از چین بر اثر ابتلاء به این ویروس در هنگ کنگ و فیلیپین جان خود را از دست داده‌اند. این دو نفر شهروند چین بودند.

مایکل ریان، یک مقام سازمان بهداشت جهانی در ژنو گفته است، شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا طی چهار روز گذشته در استان هوبئی تثبیت شده است که ممکن است نتیجه اقدامات دیگر باشد.

این مقام سازمان بهداشت جهانی به رویترز گفته است، این به معنای آن نیست که شمار مبتلایان کاهش یافته است، بلکه چهار روز آرامش نسبی قبل از شتاب تازه احتمالی باشد.

به گفته مقامات سازمان بهداشت جهانی، آمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان به ۳۴ هزار و ۸۰۰ تن رسید.

بر اساس گزارش این سازمان، علاوه بر چین در ۲۸ کشور دیگر جهان، دستکم یک مورد از ویروس کرونا شناسایی شده است.

بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان این ویروس در چین بوده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.