یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲

هیچ مجوزی برای شکار کل و بز در خراسان رضوی صادر نشده است

شکار

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: امسال تاکنون هیچ گونه مجوز برای شکار کل و بز در این استان برای هیچ فردی چه ایرانی و چه خارجی صادر نشده و نخواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، تورج همتی درباره فیلم منتشر شده در فضای مجازی منتسب به خراسان رضوی که در آن ادعا شده اتباع خارجی در این استان مشغول شکار کل و بز هستند افزود: صحنه‌های این فیلم قطعا در خراسان رضوی رخ نداده و مربوط به این استان نیست. 

وی در ادامه همچنین با اشاره به ادعای کذب مطرح شده در این فیلم که اجازه شکار را به یکی از شخصیتها نسبت داده، گفت: موضوع صدور پروانه شکار مبتنی بر مستندات و نظرات کارشناسی است و به هیچ وجه ارتباطی به عالمان دینی در استان ندارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در مورد صدور پروانه شکار برای اتباع خارجی نیز گفت: چنین مجوزی برای هر نقطه از کشور فقط از طریق سازمان مرکزی حفاظت محیط زیست کشور در تهران صورت می‌گیرد.

همتی افزود: به فرض، اگر قرار باشد پروانه شکار چهارپا برای شکارچیان تبعه کشورهای دیگر در مناطق تحت حفاظت در خراسان رضوی صادر شود که تاکنون چنین مجوزی حتی برای یک مورد هم صادر نشده، صرفا شامل شکار در زیستگاههایی خواهد بود که ظرفیتهای قابل توجه گونه‌های جانوری و همچنین گونه‌های دارای سن زیاد دارند.

وی گفت: مهمترین سیاست در زمینه صدور مجوز شکار تعیین دقیق میزان ظرفیت زیستگاه های تحت حفاظت و اعلام مکتوب و رسمی آن به "صندوق ملی حفاظت محیط زیست" است.

اخیرا کلیپی کوتاه با مضمون جریان شکار کل و بز کوهی توسط اتباع خارجی در فضای مجازی منتشر و طی آن به غلط ادعا شده این تصاویر مربوط به خراسان رضوی است. 

منبع: صداوسیما

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.