جمعه ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری بردسکن اعلام کرد:

کاندیدا بدون هماهنگی با فرمانداری بردسکن حق ایجاد ستاد انتخاباتی ندارند

علی نوری

بردسکن

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بردسکن گفت: کاندیدهای انتخابات مجلس یازدهم بدون هماهنگی فرمانداری حق ایجاد و فعال کردن ستاد انتخاباتی خود را ندارند.

مهدی عاشوری فر در گفت و گو با خبرنگار قدس آنلاین  گفت: کاندیداهایی حق راه اندازی ستاد انتخاباتی را دارند که مسئول و مکان ستاد را از قبل به فرمانداری اعلام کرده باشند، درغیر این صورت  حق راه اندازی ستاد انتخاباتی  خود را ندارند.

وی اظهارداشت:  از مجموع ۲۷ کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکنون ۷ نفر از کاندیداها اقدام به راه اندازی ستاد انتخاباتی خود  کرده اند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری بردسکن عنوان کرد: به تمامی مسئولین ستادهای انتخاباتی مکان هایی که شهرداری ها و دهیاری ها در سطح روستاها برای تبلیغ کاندیداها  در نظر گرفته اند اعلام و فقط در نقاطی که درنظر  گرفته شده است  حق نصب پوستر و تبلیغات خود را دارند. وی با بیان اینکه رعایت قانون اولین قدم در جهت قانونمند و قانونمدار بودن است افزود: کاندیداها می توانند تبلیغات خود را در محلهایی که شهرداری برای این امر تعیین کرده است انجام دهند درغیر این صورت  نسبت  به جمع آوری و امحاء تبلیغات غیر مجاز کاندیداها در سطح شهر اقدام خواهد شد.

وی افزود: هرگونه استفاده از منابع مالی غیرشفاف، تخریب عکس سایر کاندیداها، نصب عکس و بروشور بزرگ‌تر از اندازه‌های تعیین شده، وعده‌های خارج از اختیارات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، پخش شب‌نامه بدون نام و نشان و مغایر با موازین انتخابات تخلف محسوب شده و موضوع در مراجع قضایی بررسی می‌شود.

وی در خصوص نظارت بر فضای مجازی نیز گفت: تمامی موارد و قوانین‌های مربوط به تبلیغات کاندیداها در فضای مجازی نیز رصد شده و در صورتی که تخلفی صورت گیرد به کاندیداهای متخلف جهت حذف آن اطلاع و در صورت خودداری از آن موضوع به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود. وی افزود: فعالیت تبلیغات کاندیداها از بامداد امروز پنج‌شنبه شروع شده و تا ساعت هشت صبح روز پنج‌شنبه، یکم اسفند ادامه خواهد داشت.

عاشوری فر گفت: ۸۳ شعبه اخذ رای  کار جمع آوری آرای مردم را  انجام خواهند داد که ازاین تعداد ۶۴ شعبه ثابت و ۱۹ شعبه سیار می باشد.

وی افزود: ۲ هزار نفر عوامل اجرایی انتخابات را در شهرستان بردسکن برعهده دارند و بیش از ۵۴ هزار نفر  نیز واجدین شرایط رای دادن هستند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری بردسکن گفت: تمامی تهمیدات و زیرساخت‌های لازم برای برگزاری انتخابات سالم و رقابتی با مشارکت حداکثری در این شهرستان فراهم شده و مراحل انتخابات همزمان با سراسر کشور در بردسکن نیز روزشمار خود را طی می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.