یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴

بر اساس نظرسنجی ها؛

«برنی سندرز» برنده انتخابات مقدماتی «سه شنبه بزرگ» و رقیب «ترامپ» است

سندرز

روز ۱۳ اسفند (سوم مارس) در بیش از ۱۰ ایالت آمریکا انتخابات مقدماتی برای انتخاب نامزد برگزیده حزب دموکرات جهت رقابت با«ترامپ»برگزار می شود و بر اساس نظرسنجی ها «سندرز» برنده این انتخابات است.

قدس آنلاین؛ بر اساس نتایج نظرسنجی که سایت خبری «فایو ترتی ایت» منتشر کرده در روز سه شنبه بزرگ که بیش از ۱۰ ایالت آمریکا صحنه برگزاری انتخابات مقدماتی برای حزب دموکرات است، «برنی سندرز» در اغلب این ایالت‌ها پیروز خواهد شد.

بر همین اساس، سندرز در روز سه شنبه بزرگ یعنی ۱۳ اسفندماه در ایالت‌های نوادا، کارولینای جنوبی، کالیفرنیا، تگزاس، نیویورک، ویرجینیا، ماساچوست، مینه سوتا، کلرادو، تنسی، اوکلاهاما، آرکانزاس، یوتا، مین و ورمونت پیروز خواهد شد.

بر اساس نتایج این نظرسنجی در ایالت آلاباما، جو بایدن پیروز انتخابات مقدماتی خواهد بود و در ایالت مینه سوتا هر چند اعلام شده سندرز پیروز می‌شود اما با این وجود رقابت نزدیکی میان وی و کلوباچر وجود خواهد داشت.

تاکنون آیووا و نیوهمپشایر صحنه انتخابات مقدماتی حزب دموکرات بوده‌اند که در مجموع این دو رقابت، بوتجج موفق شده رأی ۲۲ هیئت انتخاباتی (دلیگیت) را به دست آورده و در صدر نامزدهای حزب دموکرات جای بگیرد.

بر همین اساساً سندرز تاکنون رأی ۲۰ هیئت انتخاباتی، واران، ۸ و جو بایدن نیز تنها رأی ۶ هیئت انتخاباتی را کسب کرده است.

هر ایالت متناسب با جمعیت و تشکیلات حزبی، تعداد مشخصی دلیگیت (هیئت انتخاباتی) در کنوانسیون ملی احزاب دارد. در زمان برگزاری کنوانسیون ملی، دلیگیت ها، نتایج انتخابات مقدماتی را به اطلاع هم حزبی‌های خود می‌رسانند. نامزد دموکرات‌ها به حداقل ۱۹۹۱ و نامزد جمهوریخواهان به حداقل ۱۲۷۶ دلیگیت نیاز دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.