سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۱

۱۷ پرونده تخلف انتخاباتی در خراسان رضوی تشکیل شد

معاون امور اجتماعی، فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی

معاون امور اجتماعی، فرهنگی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان رضوی گفت: ۱۷ پرونده قضایی در حوزه انتخابات این استان تشکیل شده که نسبت به انتخابات دوره‌های گذشته بسیار کمتر است.

به گزارش قدس آنلاین، امیر مرتضوی دوشنبه شب در جلسه ستاد انتخابات خراسان رضوی افزود: در این دوره انتخابات صمیمیت، همدلی و هم افزایی خوبی را شاهدیم و رصدهای انجام شده نشان دهنده کاهش تخلفات است.
وی ادامه داد: شعب ویژه‌ای با حضور معاونین دادستان در مرکز استان، در حوزه فضای مجازی و در شهرستان‌ها تشکیل شده که آماده رسیدگی به تخلفات احتمالی است.

وی گفت: پنج هزار و ۴۰۰ دیده بان مردمی پیشگیری از وقوع جرم آموزش دیده‌اند و اخبار و اطلاعات را از جرایم و تخلفات اعلام می‌کنند.

مرتضوی به همکاری و برگزاری جلسات مشترک با مسوولان شورای تامین ۲۳ شهرستان خراسان رضوی اشاره کرد و افزود: با برگزاری جلسات و هماهنگی با دستگاه های مختلف در زمینه  پیشگیری از تخلفات به توفیقات خوبی دست یافته‌ایم.

وی با بیان اینکه در حوزه فرصت‌ها و تهدیدات انتخاباتی راهکارها تدوین شده است ادامه داد: در چند حوزه انتخابیه مشکلاتی داشتیم که با حضور معاون سیاسی استاندار مشکلات بر طرف شد.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری خراسان رضوی نیز گفت: در مجموع چهار هزار و ۲۳ شعبه اخذ رای در ۱۲ حوزه انتخابیه برای برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان در نظر گرفته شده است که هزار و ۶۱۲ شعبه آن در روستاهاست.

محمد علی نبی پور افزود: به دلیل احتمال مراجعه بیش از حد معمول رای دهندگان به حدود هزار و ۵۰۰ شعبه اخذ رای، برای این شعب به جای پنج نفر عامل اجرایی هفت نفر در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در تبلیغات و جریان سازی های انتخاباتی در استان فرایند معیوب و غیرامنیتی نداشتیم.

پنج حوزه انتخابیه خراسان رضوی غیررقابتی است

نبی پور همچنین بدون توضیح بیشتر گفت: در پنج حوزه از ۱۲ حوزه انتخابیه استان فعالیت‌های انتخاباتی رقابتی نیست که می‌توان از حوزه های انتخاباتی مشهد، نیشابور، سبزوار و گناباد به عنوان حوزه های غیر رقابتی نام برد، یعنی فرایند انتخابات برای ۱۱ کرسی از ۱۸ کرسی نمایندگی مجلس در استان غیررقابتی است.

۱۸ نفر از مجموع ۲۹۰ نماینده مجلس شورای اسلامی را نمایندگان خراسان رضوی در خانه ملت تشکیل می‌دهند.
استان ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی ۱۲ حوزه انتخاباتی دارد.
حوزه انتخابیه مشهد و کلات با ۳.۴ میلیون نفر جمعیت و پنج نماینده در مجلس شورای اسلامی، بزرگترین حوزه انتخاباتی از نظر جمعیت و تعداد نمایندگان در میان ۱۲ حوزه انتخاباتی خراسان رضوی محسوب می‌شود.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.