سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶

ویروس کرونا اپل را هدف قرار داد

اپل آیفون

تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر غول فن آوری یعنی شرکت اپل گسترش یافته و این شرکت آمریکایی نسبت به کمبود گوشی های آیفون در بازار و کاهش درآمد مورد انتظار خود هشدار داده است.

قدس آنلاین؛ به نقل از رویترز، تعداد موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا در چین روز سه شنبه برای اولین بار از ماه ژانویه به زیر ۲۰۰۰ نفر رسید، اما کارشناسان بین المللی هشدار می دهند که هنوز خیلی زود است در مورد مهار این ویروس سخن گفته شود.

تبعات اقتصادی شیوع ویروس کرونا بر غول فن آوری یعنی شرکت اپل گسترش یافته و این شرکت آمریکایی نسبت به کمبود گوشی های آیفون در بازار و کاهش درآمد مورد انتظار خود هشدار داده است. در همین حال، رئیس جمهوری کره جنوبی وضعیت حاکم بر کشورش را یک وضعیت اضطراری اقتصادی خوانده است.

محدودیت های سختگیرانه بر سفر و جابجایی افراد به محدود شدن گسترش این بیماری در خارج از استان هوبی کمک کرده، اما هزینه سنگینی بر اقتصاد چین و کسب و کارهای بین المللی فعال در این کشور تحمیل کرده است.

شرکت اپل جدیدترین شرکتی است که از کاهش درآمد خود به دلیل شیوع ویروس کرونا خبر داده و اعلام کرده که به دلیل کاهش تولید گوشی های آیفون و کاهش تقاضا در چین نخواهد توانست به سوددهی مورد نظر خود در سه ماهه نخست سال دست یابد.

مراکز مونتاژ محصولات اپل در چین فعالیت خود را از سر گرفته اند اما بازگشت فعالیت این کارخانه ها به وضعیت عادی تولید کندتر از حد انتظار است و همین مسئله موجب کمبود گوشی در فروشگاه های این شرکت خواهد شد.

تیم کوک، مدیر اجرایی شرکت اپل در بیانیه ای اعلام کرد: «سلامت و جان هر انسانی که به تولید این محصولات کمک کمی کند اولویت اصلی ماست.»

چین بزرگترین بازار تلفن های هوشمند جهان به شمار می رود و برخی تحلیلگران برآورد کرده اند که ویروس کرونا ممکن است موجب کاهش ۵۰ درصدی تقاضا برای تلفن های هوشمند در چین طی ۳ ماهه نخست امسال شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.