سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۶

برگزاری همایش «اُنس نوجوانان با پروردگار» در گیلان 

کانون پرورش فکری گیلان

گیلان- همایش «اُنس نوجوان با پروردگار » صبح امروز درسالن سینمای اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت برگزارشد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، این همایش به‌منظور توسعه و ترویج فرهنگ نماز درجامعه، به ویژه درمیان نسل نوجوان، تشویق و همراه‌سازی افزون‌تر آینده‌سازان با فعالیت‌های مبتنی بر آموزه‌های دینی و با همکاری کانون پرورش فکری، آموزش و پرورش، ستاد اقامه نمازاستان گیلان، شهرداری و سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت و کانون جوانه‌ها صورت‌گرفت.
مدیرکل کانون استان گیلان در این همایش ضمن قدردانی از همراهی و هم‌گامی تمامی فعالان این عرصه، نماز را دریچه‌ای برای گفت‌وگوی صمیمانه با خداوند و بستری برای بهره‌گیری ازدریای بی‌کران معنویت  توصیف‌کرد.
اسفندیارضیائی هم‌چنین با تبیین دلایل برگزاری این همایش گفت: گِردهم‌ آمدیم تا از فرهنگی صحبت‌کنیم که برگرفته ازدین مبین اسلام و شکل‌دهنده‌ی بهترین و متعالی‌ترین ابعاد زندگی انسان‌ها است و به تمامی ظرافت‌های زندگی بشری توجه‌دارد. 
وی درعین‌حال اهمیت نماز را در سخنان و سیره عملی بزرگان دین، مقام معظم رهبری (مد ظله‌العالی) و شهیدان متجلی دانست و با اشاره به حدیثی از رسول اکرم (ص) گفت: نورچشم خواندن این فریضه‌ی دینی از سوی پیامبر مهربانی‌ها نیز گویای جایگاه والای نماز و روشنی‌بخشی آن به‌شمارمی رود.
قدردانی از برگزیدگان مسابقه‌های فجرانه «دفترانقلاب» و «جدول فجر»، تجلیل از همکاران فعال در عرصه‌ی نماز و بازدید حاضران از نمایشگاه استانی دست‌آوردهای مربیان و اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درحوزه نماز، پایان‌بخش این همایش محسوب‌می‌شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.