چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱

معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری آب و فاضلاب:

۵هزار روستای بالای ۲۰خانوار ازآب آشامیدنی سالم بهره مند نیستند

ابرسانی سیار

خراسان شمالی-معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: در کشور از ابتدای دولت تدبیر و امید ۱۰ هزارو ۳۰۰ روستا تحت پوشش آب سالم و گوارا و پایدار در آمده و ۳۰۰۰ هزار روستای دیگر نیز تا پایان این دولت به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی،  حمید رضا کشفی در معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی در بجنورد اظهار داشت: در بخش شهری نیز ۱۰۰ درصد مردم از خدمات آب شرب شهری بهرمند هستند و در بخش فاضلاب بیش از ۵۲ درصد مردم تحت پوشش خدمات جمع آوری و تصفیه فاضلاب قراردارند  .

وی افزود: ۲۲۸ تصفیه خانه فاضلاب در کشور در حال بهره برداری است و ۵ میلیون متر مکعب در شبانه روز پساب تصفیه شده مطابق با استاندارد های ملی و بین المللی تولید و تصفیه می شود.

کشفی با بیان اینکه صنعت آب و فاضلاب کشور صنعتی پویا رو به جلو است، اما باید سطح خدمات را نسبت به قبل افزایش دهیم خاطر نشان کرد: اکنون ۵هزار روستای بالای ۲۰خانوار وجود دارد که از آب آشامیدنی سالم بهره مند نیستند و ۱۰ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که علیرغم ایجاد شبکه های توزیع آب ، این نگرانی وجود دارد که منابع پایدار و دائمی وجود نداشته باشند.

وی افزود: در تابستان سال ۹۸ ما به ۶۸۰۰ روستا با تانکر آبرسانی شده است.

در پایان این مراسم از حمید روشن روان مدیرعامل سابق شرکت آب و فاضلاب روستایی، حسن زاده سرپرست این شرکت تقدیر و غلامحسین ساقی به عنوان مدیرعامل شرکت یکپارچه آب و فاضلاب خراسان شمالی معرفی شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.