چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۵

در اعتراض به کارشکنی آمریکا در صدور روادید؛

روسیه خواستار برگزاری نشست فوری سازمان ملل با حضور گوترش شد

واسیلی نبنزیا

سفیر روسیه در سازمان ملل در اعتراض به کارشکنی آمریکا مبنی بر عدم صدور روادید برای سرپرست هیئتی که قصد حضور در نشست کمیته خلع سلاح را داشت؛ خواستار برگزاری نشست فوری سازمان ملل شد.

قدس آنلاین؛ به نقل از ایتارتاس، واسیلی نبنزیا سفیر روسیه در سازمان ملل خواستار برگزاری نشستی فوری با حضور آنتونیو گوترش دبیرکل این نهاد در اعتراض به امتناع آمریکا از صدور روادید برای «کونستانتین ورونتسف» شد که قرار بود در راس هیئتی با هدف شرکت در نشست کنفرانس خلع سلاح، به نیویورک سفر کند.

گفتنی است، روز گذشته، کمیسیون خلع سلاح تصمیم گرفت تا روشن شدن تکلیف این موضوع، نشست خود را که قرار بود روز سه‌شنیه برگزار شود، برای ۱۰ روز به تعویق بیندازد.

به این ترتیب، روسیه از کمیته ناظر بر روابط با کشور میزبان (آمریکا) خواست؛ اوایل هفته میلادی آتی نشستی را برای رسیدگی به این موضوع برگزار کند.

گفتنی است در ماه میلادی اکتبر، روسیه که پیشتر نیز تجربه چنین کارشکنی‌هایی را از سوی آمریکا داشت؛ پیشنهاد داد کمیته نخست مجمع عمومی سازمان ملل که با مسائلی از قبیل خلع سلاح و امنیت بین‌الملل سرو کار دارد؛ از نیویورک به ژنو یا وین منتقل شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.