چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۵

وزیر دفاع در پاسخ به قدس آنلاین:

حضور مردم در انتخابات متضمن امنیت کشور است/ تلاش داریم جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در داخل کشور تعمیر شود

آرش خلیل خانه

امیر حاتمی

وزیر دفاع شتیبانی نیروهای مسلح در پاسخ به قدس انلاین گفت: امنیت جمهوری اسلامی ایران یک امنیت متکی به مردم است و عقبه راهبردی نیروهای مسلح که عنصر اصلی تامین امنیت است نیز بین مردم است بنابراین حضور مردم در انتخابات می‌تواند برای کشور امنیت آفرین باشد.

قه گزارش گروه سیاسی قدس انلاین، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح امرز در حاشیه جلسه هیئت دولت با یادآوری اینکه  اینکه انقلاب اسلامی مردمی ترین انقلاب جهان بوده و ادامه انقلاب به حضور مردم بستگی دارد، گفت: انتخابات یکی از مصادیق حضور مردم در حمایت از نظام است. دشمن همه تلاش خود را انجام داده تا این حضور را مخدوش کند و ما دشمن را یکپارچه می‌دانیم. کنگره آمریکا تقریبا به ازای هر روز کاری خود، یک طرح علیه ایران داشته است یعنی حدود ۱۱۵طرح ضد ایرانی که برخی از این طرح ها تصویب شده است. در این شرایط یک مجلس قوی، با بصیرت، دشمن شناس و حامی انسجام و وحدت داخلی می تواند به قدرت مردم افزون شود.

وی در ادامه با اشاره به نقش انتخابات پرشور در افزایش قدرت ملی و امنیت کشور، خاطرنشان کرد: امنیت جمهوری اسلامی ایران متکی به مردم است. مردم عقبه راهبردی نیروهای مسلح کشور هستند. حضور مردم می تواند برای کشور در انتخابات امنیت آفرین باشد.

جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی آسیب جدی دیده است

وزیر دفاع همچنین درباره امکان بازخوانی  جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی در داخل گفت: جعبه سیاه این هواپیما آسیب قابل توجهی دیده است و از بخش صنایع دفاعی خواسته شد تا برای بازسازی جعبه سیاه کمک کند. قرار است نخست بازسازی جعبه سیاه انجام و بعد بازخوانی شود.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره امکان ساخت و تامین تجهیزات مورد نیاز بازخوانی در صورت خودداری آمریکا در ارائه این قطعات گفت: تلاش داریم در داخل این کار را انجام دهیم الان مشغول این کار هستند تا بتوانند آن را بازسازی کنند و در صورت لزوم هم باید تجهیزاتی وارد شود.

حاتمی در ادامه در واکنش به اعلام برخی کشورهای خارج از منطقه برای اعزام نیرو به منظور تامین امنیت خلیج فارس تصریح کرد: سیاست  ایران در مورد امنیت منطقه و خلیج فارس روشن است. ما معتقدیم امنیت منطقه باید به دست کشورهای خلیج فارس اتفاق بیفتد و حضور هر عنصر بیگانه‌ای می‌تواند موجب اخلال شود.

وی تاکید کرد: هم به کشورهای منطقه و هم به کشورهایی که گاهی نظر ما را در این باره پرسیدند به صراحت گفتم که با وجود همکاری کشورهای منطقه نباید نگران امنیت خلیج فارس و منطقه باشند. کشورهای منطقه به خوبی و به راحتی می‌توانند امنیت منطقه و خلیج فارس را تامین کنند.

انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.