دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۱

عضو کمیته‌ کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت به تلویزیون می‌رود

شبکه 4

نودوسومین قسمت فصل ششم «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، دوشنبه ۵ اسفند، با بررسی موضوع انتگرال و حذف آن از مباحث درسی، ازشبکه‌ی چهار پخش خواهد شد.به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شبکه چهار سیما، گفتگوی تلفنی با دکتر مینو محرز، عضو کمیته‌ی کشوری بیماری‌های عفونی وزارت بهداشت درباره‌ی شیوع ویروس کرونا در ایران بخش دیگری از نودوسومین قسمت برنامه‌ «چرخ» خواهد بود.
در این برنامه حسین فروتن به‌عنوان مجری-کارشناس میز فناوریِ «چرخ» با دکتر عرفان صلواتی، استادیار ریاضی دانشگاه امیرکبیر درباره‌ی انتگرال گفت‌وگو خواهد کرد.
درباره‌ی داستان مبحثی که در دوران مدرسه با آن آشنا شده‌ایم و یکی از مهم‌ترین ابزارهای ریاضیاتی تاریخ علم است که پژوهشگران علم‌ و فناوری به آن دست پیدا کرده‌اند. انتگرال تا سال گذشته در کتاب‌های دوره‌ی متوسطه حضور داشت اما این مبحث از کتاب‌های ریاضیات این دوران حذف شده است. اتفاقی که رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره‌ی دلیل آن گفت: «بچه‌ها باید در دانشگاه انتگرال بخوانند، نه در مدرسه. گاهی اوقات از ما انتقاد می‌شود که چرا دانش‌آموزان باید همه چیز را در مدرسه بخوانند؟ آنها باید برای زندگی آماده شوند و بتوانند گلیم خودشان را از آب بیرون بکشند. حذف مباحث برخی مباحث از کتاب ریاضی درست بوده و چه بسا نیاز به حذفیات بیشتری داشته باشیم. باید از دانش‌آموزان پرسید که آیا واقعا به همه‌ی آموزش‌ها نیاز دارند یا خیر؟»
مجله‌ی تصویری «چرخ» مهم‌ترین رویدادهای علم و فناوری و مسائل روزمره‌ی زندگی را با نگاهی تخصصی و به‌زبانی ساده و با حضور کارشناسان، اساتید دانشگاه و نخبگان بررسی و واکاوی می‌کند.
«چرخ» روزهای، یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه، از ساعت ۱۹ به‌صورت زنده از شبکه‌ی چهار پخش می‌شود. مجری «چرخ» حافظ آهی است و محمد جباری سردبیری برنامه و الهه بهبودی تهیه‌کنندگی «چرخ» را بر عهده دارند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.