دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵

موسوی: مسدود بودن مرزها موقت است

موسوی

سخنگوی وزارت خارجه مسدود بودن مرزهای کشور با برخی از کشورهای همسایه را موقتی عنوان کرد و گفت: اقداماتی که برای مقابله با این ویروس باید انجام شود، باید جمعی باشد.

قدس آنلاین: سید عباس موسوی رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه گفت: سازمان بهداشت جهانی درباره برخی از مناطق جهانی وضعیت اضطراری اعلام کرده و طبیعی هم است که اقداماتی که برای مقابله با این ویروس باید انجام شود، باید جمعی باشد.  
وی با بیان اینکه زمانی که ایران به بیماری کرونا آلوده نشده بود، نسبت به شیوع این بیماری به ایران نگرانی‌هایی داشتیم، اظهار داشت: وقتی ویروس کرونا در کشور شناسایی شد، همسایگان ما نیز نسبت به شیوع بیماری به کشورشان نگرانی‌هایی داشتند که طبیعی هم است اما این مسئله نباید مانع مراودات مردمی یا صادرات و واردات میان کشورها شود.  
این دیپلمات ارشد ادامه داد: وزارت امور خارجه از طریق سفارتخانه رایزنی‌هایی را با مقامات ارشد کشورهای همسایه شروع کرده است که اطمینان بدهد هیچ گونه موارد مشکوکی از مرزها عبور نخواهد کرد. از جمله مسائل، گواهی صحت و سلامت است. بحث کالاها هم در جریان است تا در این شرایط، ضمن توجه و درک نگرانی‌های همدیگر، مراودات تجاری ادامه یابد.  
موسوی با بیان این که بسیار بعید است که این مسدودیت دائمی و مستمر باشد،گفت: این اقدام هم از جمله اقدامات پیشگیرانه و موقتی که از سوی برخی از کشورها انجام شده است. ایران نیز در بحث ویزاها به اتباع خارجی در حال فکر بر این مسئله است که صدور ویزا کاهش یابد.  
وی با بیان اینکه امیدواریم با سرعت و جدیتی که در مبارزه نسبت به بیماری کرونا در ایران وجود دارد، به زودی شاهد روند معکوس ابتلا به این بیماری باشیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم ان‌شاالله این خبر خوش را به مردم ایران و کشورهای همسایه بدهیم و این اطمینان را به آنها بدهیم که خطری متوجه آنها نیست.

نظرات

  • خودم ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۰۰:۲۵
    0 0
    ما هم می دونستیم که مسدود شدن مرزها موقتی است ولی چرا کشورهایی که خودشان منشاء ورود ویروس به ایران بودند مرزها را بسته اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.