پنجشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۸

کلاس‌های دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به صورت مجازی برگزار می‌شود

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه

رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: فعالیت‌های آموزشی این دانشگاه به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تا پایان سال جاری به صورت مجازی برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین،  سعیدرضا قنبری‌زاده افزود: کلاس‌های کارآموزی و دروس عملی نیز در آینده و پیش از پایان سال تحصیلی به صورت جبرانی برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: کارگاه‌های آموزشی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در اماکن عمومی و مساجد توسط کارشناسان اداره سلامت محیط و کار و اداره پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه برگزار شده و در این راستا نحوه پیشگیری و گندزدایی به اقشار مختلف مردم از جمله کارکنان و مسوولان نهادهای مختلف آموزش داده شده است.

وی گفت: با هدف کنترل این ویروس به مسوولان دستگاه‌های اجرایی و مدیران دانشگاه‌ها در ارتباط با نحوه نظارت بر خوابگاه‌ها، سالن های غذاخوری و بوفه‌های مستقر در دانشگاه‌ها توصیه‌های لازم ارائه شده و به رانندگان اتحادیه تاکسیرانی، سرویس های مدارس و شرکت های تعاونی حمل و نقل بین شهری، آموزش‌های لازم داده شده است.

قنبری زاده، تب خفیف، سرفه‌های خشک به مدت هفت تا ۱۰ روز، تنگی نفس و مشکلات ریوی ناگهانی را  از نشانه‌های این بیماری اعلام کرد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه با زیرپوشش داشتن شهرستان‌های  تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت این سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می‌دهد.  

این دانشگاه دارای ۵۹ عضو هیات علمی و ۶۱۹ دانشجو است که ۶ نفر آنها خارجی هستند.
دانشجویان این دانشگاه در ۱۰ رشته مامایی، اتاق عمل، هوشبری، پرستاری، فناوری اطلاعات سلامت، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت عمومی، فوریت پزشکی، تکنسین سلامت دهان و دندان و در مقاطع کاردانی و کارشناسی تحصیل می‌کنند.
منبع: ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.