یکشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۷

انستیتو پاستور: می‌توانیم روزانه ۱۲۰۰ تست کرونا انجام دهیم

کرونا

دکتر بیگلری گفت: تمام نمونه های کرونای پذیرش شده در انستیتو پاستور ایران صفر شد و در حال حاضر هیچ نمونه ی در نوبت انجام، در این مرکز وجود ندارد.

قدس آنلاین؛ به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت،  دکتر علیرضا بیگلری رءیس  انستیتو پاستور ایران ضمن اعلام این خبر گفت: تمام نمونه‌های کرونای پذیرش شده هفته قبل در انستیتو پاستور ایران در شب گذشته و در واقع، دو روز زودتر از زمان قول داده شده انجام شد.

بیگلری  همچنین گفت: طی هفته گذشته، علاوه بر راه‌اندازی بیش از بیست آزمایشگاه تشخیصی کرونا در سراسر کشور، ظرفیت انجام تست در انستیتو پاستور بیش از ده برابر افزایش یافت و اکنون توانایی انجام روزانه ١٢� � تست در پاستور وجود دارد.

وی با بیان اینکه همزمان کار آموزش و پایش آزمایشگاه‌های راه‌اندازی شده هم در جریان است، گفت: با این اقدام، در حال حاضر در تمام کشور از مشهد تا اهواز و از تبریز تا تهران و زاهدان، با یک سبک و یک پروتکل واحد کار می‌کنند و  نماینده سازمان جهانی بهداشت از  این اقدام به عنوان کار عالی (Best practice) نام می‌برد.

رئیس  انستیتو پاستور ایران در ادامه از رهنمودها و حمایتهای وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه و نیز همکاری صمیمانه مدیران ارشد وزارتخانه و مساعی شبانه‌روزی رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قدردانی کرد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.