سه‌شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰

۱۴۰ میلیارد ریال برای مبارزه با کرونا در خراسان رضوی اختصاص یافت

ستاد پیشگیری از کرونا

استاندار خراسان رضوی گفت: برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تاکنون ۱۴۰ میلیارد ریال به دانشگاه‌های علوم پزشکی این استان اختصاص یافته است.

به گزارش قدس آنلاین، علیرضا رزم حسینی در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خراسان رضوی که به صورت ویدئو کنفرانس در مشهد برگزار شد شرایط استان را با توجه به شیوع این ویروس، اضطراری خواند و از مردم خواست هشدارها را جدی بگیرند.

وی افزود: تصمیمات گرفته شده در زمینه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در استان باید متناسب با شرایط اضطراری باشد.

وی ادامه داد: سیاست مدیریت این استان مبتنی بر امیدواری به بهترین شرایط و برنامه‌ریزی برای بدترین شرایط است و تلاش می‌کنیم در این مسیر گام برداشته شود.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه ستاد پشتیبانی مردمی مقابله با کرونا در این استان تشکیل خواهد شد گفت: از هفته آینده آموزش‌ متقاضیانی که به صورت داوطلبانه تمایل به خدمت‌رسانی به مردم و مقابله با این ویروس را دارند آغاز خواهد شد.

وی در باره ورود مسافر به خراسان رضوی در ایام نوروز نیز افزود: به مردم توصیه اکید داریم که از سفر پرهیز کنند و در این راستا محدودیت‌هایی نیز برای تامین سلامت مردم در مبادی ورودی این استان در حال اعمال است.

وی موفقیت در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا را مستلزم رعایت موارد قرنطینه‌ای و نیمه قرنطینه‌ای و سیاست‌های ملی در این زمینه دانست و  ادامه داد: با رعایت پیشگیری‌ و قرنطینه‌ها می‌توانیم از این مرحله هم عبور کنیم.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.