چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴

جهاد خدمت در خوزستان

برای شکست کرونا با هم هستیم

کرونا_ خوزستان

خوزستان_ در کنار افرادی که تجهیزات لازم برای مبارزه با کرونا را ناجوانمردانه احتکار می کنند کسانی هم هستند که وقت، شغل و امکانات خود را به کار گرفته اند تا برای حفظ جان مردم مردانه بایستند.

قدس آنلاین_ گروه استانها استانها_ طیبه قاسمی؛ کرونا را از هر طرف  که بخوانی واژه ملموسی برای ما ایرانیان نیست اما مطمئنا تا سالیان سال در ذهنمان می ماند، وقتی به ایران آمد سرگرم انتخابات بودیم و شاید کمتر کسی لابه لای مشکلاتی که درگیر آن بودیم  یک ویروس را هم می دید اما کرونا در صدر همه بلایا ایستاد تا مردم مجبور شوند دست به دست هم دهند برای شکست دادنش.
این روزها در کنار  افرادی که تجهیزات لازم برای مبارزه با این بیماری را ناجوانمردانه احتکار می کنند افرادی هم هستند که وقت، شغل و امکانات خود را به  کار گرفته اند تا مردانه بایستند در کنار پزشکان، پرستاران و همه  آنها که آستین های بالا زده شان برای حفظ جان مردم است.

کنار هم هستیم 

 فرزانه دارابی مدیرعامل تعاونی بانوان حضرت زهرا و مسوول انجمن  پوشاک خوزستان که از سال ۷۳ در زمینه پوشاک بیمارستانی و صنعتی فعالیت دارد یکی از  افرادی است که همراه با بانوان همکار خود با ورود کرونا به خوزستان تصمیم گرفته اند این روزها را در کنار پرسنل بیمارستان باشند.

دارابی در گفتگو با خبرنگار قدس آنلاین با اشاره به این مهم که تولید لباسهای بیمارستانی کاری بود  که از ما بر می آمد میگوید: احساس مسیولیت کرده و با توجه به شغل زمان کاری را افزایش دادیم و توانستیم در شرایطی که ارتباط با بیرون را محدود کرده ایم در همین کارگاه کمک موثری باشیم.

وی تاکید می کند: ما همیشه در دسترس هستیم و هر ساعتی که نیاز باشد تولید را ادامه می دهیم از طرفی افزایش اشتغال بانوان را نیز داشته ایم.

 او از اشتغال ۱۰۰بانو در کارگاه خود خبر داده و یادآور می شود: در ۳۴۰ واحدی که در شهرستان اهواز فعال است ۳ هزار نفر مشغول به کارند که یک هفته است لباسهای ایزوله ضد کرونا در خط تولید ما قرار گرفته و در روز هزار دست لباس تولید و در بین بیمارستان ها توزیع می کنیم.

مسوول انجمن پوشاک خوزستان با بیان اینکه با توجه به صنعتی بودن استان نیاز بیشتری به لباسهای صنعتی و سنتی نسبت به استانهای دیگر وجود دارد، اظهار می کند: اگر مسئولان همکاری کنند  ۴هزار بانو در این راستا می توانند اشتغال داشته باشند اما ما کارخانه مواد اولیه در استان نداریم و دلیل آن شاید سرمایه مورد نیاز باشد.

دارابی می گوید: در شرایطی که لباسهای صنعتی به استانهای همجوار نیز می دهیم دیده شده که شرکت های صنعتی و بیمارستانهای استان  خرید خود را خارج از استان انجام می دهند در صورتی که این خرید اگر در استان صورت گیرد چرخش ارزش افزوده آن نیز در استان است و مشکل بیکاری هم کمتر می شود.

او در پایان در پاسخ به اینکه چه انتظاری از مسئولان دارید پاسخ می دهد: بانوان استان در همه زمینه ها فعالند و سرآمد هر هنر و فنی هستند و انتظار می رود نگاه ویژه ای به تاثیر گذاری بانوان در  زمینه های فرهنگی اجتماعی داشته باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.