یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۵

تعداد جانباختگان کرونا در غرب خراسان رضوی به پنج تن رسید

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: با فوت دو فرد مبتلای قطعی به کرونا، تعداد جانباختگان این بیماری در شهرستانهای حوزه زیر پوشش این دانشگاه به پنج تن رسید.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر فاطمه نوده افزود: شمار شهروندان مبتلا به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا در شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع در غرب خراسان رضوی تاکنون به ۶۶ نفر رسیده است.
وی بر لزوم موکد رعایت همه موازین بهداشت فردی و اجتماعی تاکید و بیان کرد: آمار بیماران مبتلا به کرونای بستری شده در حوزه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نسبت به روز گذشته ۹ نفر بیشتر شده است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی سبزوار افزود: در این شرایط "خودمراقبتی و رعایت بهداشت فردی" مهمترین اقدامات موثر برای پیشگیری از شیوع ویروس عامل بیماری‌ کرونا است.
وی گفت: آحاد افراد جامعه می‌بایست با جدیت هرچه تمامتر به دستورات و توصیه‌های بهداشتی و پیشگیرانه توجه ویژه داشته و حتما در هر شرایطی به آنها عمل کنند.  
دکتر نوده افزود: هم‌اینک علاوه بر فعالیت مستمر کمیته بحران دانشگاه علوم پزشکی سبزوار و کارگروه سلامت و امنیت غذایی برای پیشگیری از بیماری و مهار شیوع ویروس کووید ۱۹، دست‌اندرکاران حوزه معاونت بهداشتی، رابطان بهداشت و بهورزان نیز در سطح شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن به طور شبانه‌روزی فعالیت دارند.  
وی ادامه داد: مرکز آموزشی درمانی واسعی در شهر سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به ابتلای بیماری کرونا در نظر گرفته شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: شهروندان در سطح شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن می‌توانند از طریق تماس با شماره تلفن ۴۴۰۱۱۳۳۳ هرگونه پرسش و ابهام خود پیرامون بیماری همه‌گیر کرونا و نکات بهداشتی مرتبط با آن را طرح نموده تا از کارشناسانی که به طور ویژه در خصوص بیماری کرونا آموزش‌ دیده‌اند پاسخ بگیرند.  
۳۷ مرکز بهداشتی درمانی، ۱۹۴ خانه بهداشت و ۶ بیمارستان زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار به جمعیت حدود نیم میلیون نفری ساکن شهرستانهای سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن واقع در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند.

منبع:ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.