دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰

بارندگی یک واحد دامداری در طرقبه را تخریب کرد

فرماندار طرقبه

فرماندار بینالود (طرقبه - شاندیز) گفت: بارش باران طی ۲۴ ساعت گذشته موجب رانش زمین و تخریب یک واحد دامداری ناایمن در روستای تجر بخش طرقبه این شهرستان شد.

به گزارش قدس آنلاین، سید حسن حسینی افزود: این بارشها موجب سست شدن و رانش اندک زمین در محل این دامداری شد که به واسطه آن ۲۰ راس دام سبک تلف شدند.

وی ادامه داد: طی بارشهای اخیر سطح آب رودخانه های شهرستان افزایش یافته اما به حد خطرناک نرسیده است و شهرستان به واسطه هشدارهای هواشناسی در آماده باش کامل است.

فرماندار بینالود به ساخت بندهای مختلف در بخش طرقبه این شهرستان اشاره و بیان کرد: به واسطه این بندها امکان وقوع سیل و ایجاد خسارت در این بخش اندک است اما همچنان امکان وقوع سیل در بخش شاندیز و به ویژه منطقه زشک وجود دارد.   

بر اساس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی، سامانه بارشی که ظرف دیروز در استان فعال شده است تا روز چهارشنبه ششم فروردین ماه جاری ادامه خواهد داشت و بر این اساس این اداره کل نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر شهری، سیلابی شدن مسیلها و جاده‌ها در سطح استان به عموم مردم هشدار داده است.  

شهرستان طرقبه - شاندیز (بینالود) نزدیکترین قطب گردشگری به مشهد و منطقه تفرجگاهی برخوردار از جاذبه های طبیعی کوهستانی، چشم اندازهای سرسبز، رودخانه و هوای مطبوع است.  
بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۹۵ این شهرستان ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد که به صورت مساوی در دو بخش شاندیز و طرقبه تقسیم شده اند و ۲۰ هزار نفر از مردم این شهرستان ییلاقی در روستاها ساکن هستند.

منبع:ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.