دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵

شهرداری سبزوار به حالت آماده باش درآمد

دبیر ستاد بحران شهرداری سبزوار 

نیروهای ستاد مدیریت بحران شهرداری سبزوار در پی هشدارهای هواشناسی خراسان رضوی مبنی بر بارش باران و جاری شدن سیلاب، در قالب کارگروه های چهارگانه در آماده باش کامل قرار گرفتند.

به گزارش قدس آنلاین، دبیر ستاد بحران شهرداری سبزوار گفت: با توجه به آغاز بارندگی در این شهر از صبح امروز و احتمال آبگرفتگی معابر،  نیروهای خدمات شهری، مدیران و کارکنان شهرداری، واحدهای آتش ‌نشانی، خدمات شهری و ترافیکی در حالت آماده باش کامل هستند.
فریدون نقابی افزود: تمهیدات لازم با همکاری اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان سبزوار برای جلوگیری از ورود سیلاب به داخل شهر و معابر عمومی فراهم شده است.
وی ادامه داد: شهروندان می‌توانند در صورت بروز هرگونه حادثه بر اثر بارندگی با سازمان آتش‌نشانی سبزوار با شماره ۱۲۵ یا با اتاق بی‌سیم شهرداری سبزوار با شماره های ۱۳۷ و ۴۴۲۲۱۹۶۵ تماس بگیرند.
بر اساس پیش‌بینی اداره‌کل هواشناسی خراسان رضوی، سامانه بارشی که ظرف دیروز در استان فعال شده است تا روز چهارشنبه ششم فروردین ماه جاری فعال خواهد بود و بر این اساس این اداره کل نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر شهری، سیلابی شدن مسیلها و جاده‌ها در سطح استان به عموم مردم هشدار داده است.
سبزوار به عنوان سومین شهر بزرگ خراسان رضوی پس از مشهد و نیشابور ۲۴۷ هزار نفر جمعیت را در وسعت سه هزار و ۷۵۴ هکتار جای داده است. ۸۰۰ هکتار از وسعت سبزوار سکونتگاه غیررسمی یا حاشیه شهر محسوب می‌شود که ۲۰ درصد جمعیت شهر در آن سکونت دارند.


منبع:ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.