دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۵

۳۰ درصد خودروهایی که قصد ورود به طرقبه شاندیز را داشتند، بازگردانده شدند

فرماندار طرقبه شاندیز

فرماندار طرقبه شاندیز گفت: تاکنون حدود ۳۰ درصد خودروهایی که قصد ورود به طرقبه و شاندیز را داشتند، برگردانده شدند و اکنون ترددها بسیار کاهش یافته است.

به گزارش قدس آنلاین، سید حسن حسینی عنوان کرد: با توجه به اینکه بخش مهمی از اقتصاد طرقبه شاندیز از حوزه گردشگری تامین‌ می‌شود به همین دلیل این منطقه به نسبت دیگر شهرها بسیار بیشتر تحت تاثیر قرار گرفته است.

وی ادامه داد: سه نقطه حرم مطهر، فرودگاه و طرقبه شاندیز بسیار حساس اعلام شده بودند به همین علت از ۱۳ بهمن‌ماه ستاد پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در طرقبه شاندیز تشکیل شد.

فرماندار طرقبه شاندیز بیان کرد: اگرچه به تمامی رستوران‌ها آموزش‌های بهداشتی لازم داده شد، اما از اسفندماه که قرنطینه آغاز گردید، خود اصناف تصمیم گرفتند تمامی مراکز تجمعی را تعطیل کنند که هنوز هم تمامی رستوران‌ها، باغ تالارها، مناطق گردشگری، چایخانه‌ها و... تعطیل هستند.

وی گفت: به منظور پیشگیری و گسترش ویروس کرونا همه رستوران‌ها، مراکز تفریحی و گردشگری، فروشگاه‌های بزرگ، کافی‌شاپ‌ها، سفره‌خانه و حتی بستنی فروشی‌ها که احتمال تجمع انسانی در آن‌ها وجود دارد و در مجموع ۷۰۰ واحد صنفی تعطیل شده که با واحدهای کوچک این آمار به حدود یک هزار واحد می‌رسد.

حسینی مطرح کرد: اگرچه تمامی مراکز تعطیل شده بودند اما همچنان شاهد حضور گسترده مردم و حجم عظیمی از ترددها به خصوص مشهدی‌ها در طرقبه شاندیز بودیم، که با توجه به این حجم تردد تصمیم گرفته شد محدودیت‌ها را در ورودی‌های شهرستان تشدید کنیم، در همین راستا اکنون با هماهنگی پلیس راهور به شدت ورودی اصلی از ابتدای جاده طرقبه و شاندیز کنترل می‌شود.

وی بیان کرد: برای مدیریت کردن فضا و کاهش نگرانی مردم تصمیم گرفته شد، تنها افراد بومی اجازه ورود داشته باشند در همین خصوص پلیس با همکاری شوراها و معتمدان محلی به شناسایی افراد بومی و غیر بومی اقدام می‌کنند.

فرماندار طرقبه شاندیز گفت: اگر چه به دلیل نگرانی‌هایی که برای مردم منطقه وجود داشت یک سری حرکات مردمی و پویش‌های محلی صورت گرفت و اجازه ورود نمی‌دادند اما این اقدامات مدیریت شد و اکنون مردم محلی با پلیس همکاری دارند.

وی همچنین عنوان کرد: با تصویب ستاد کنترل و پیشگیری کرونای طرقبه شاندیز و برای جلوگیری از شیوع کرونا، خواسته اعضا مبنی بر مسدود شدن راه‌های اصلی برای کسب مجوز به استانداری خراسان رضوی ارسال شد.

حسینی افزود: در شرایط فعلی امکان اینکه مسافران و افراد غیر بومی به راحتی بخواهند وارد شهرستان شوند، وجود ندارد؛ همچنین در ورودی‌های طرقبه شاندیز سلامت افراد به طور مرتب با تب سنج کنترل می‌شود.

وی مطرح کرد: براساس آمار، در دوم فروردین ماه سال گذشته ۵۱ هزار خودرو وارد طرقبه شاندیز شده بودند که این آمار در سال جاری به ۴۷۰۰ خودرو کاهش یافته است، در مجموع ۹۰ درصد کاهش ورودی به طرقبه شاندیز را داریم.

فرماندار طرقبه شاندیز با اشاره به اینکه حدود ۳۰ درصد افرادی که قصد ورود به طرقبه شاندیز را داشتند برگردانده شدند و بقیه افراد که تردد دارند، بومی هستند؛ ادامه داد: در راستای مبارزه با ویروس کرونا، کارگاه تولید ماسک بهداشتی در طرقبه با تولید روزانه ۳ هزار ماسک راه‌اندازی شد.

وی گفت: اگرچه طرقبه و شاندیز میهمان‌خانه‌ خراسان است ولی اکنون از پذیرش معذور هستیم، اگر بیایند هم خودشان سرگردانند و هم مردم نگران می‌شوند.

منبع:ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.