دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵

ورود مسافران غیربومی به روستاهای مشهد ممنوع شد

بخشدار مرکزی مشهد

بخشدار مرکزی مشهد گفت: به منظور قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا عوامل انتظامی و دهیاریها از ورود مسافران غیربومی به پنج دهستان بخش مرکزی این شهرستان ممانعت به عمل می آوردند.

به گزارش قدس آنلاین، ابوطالب سرابیان افزود: پنج دهستان کارده، تبادکان، درزاب، کنه بیست و میان ولایت که تفرجگاههای سد ارداک و کارده و زیارتگاه های مختلفی را در خود جای می دهند شامل این ممنوعیت پذیرش مسافر غیربومی هستند اما دهستان توس به دلیل اینکه چسبیده به شهر مشهد است این ممنوعیت در آن اعمال نمی شود.

وی ادامه داد: به دهیاران روستاهای مذکور ابلاغ شده است حتی از ورود افراد غیربومی برای سکونت در باغ ویلاهای روستاهای اطراف مشهد جلوگیری و در این زمینه با عوامل انتظامی همکاری کنند.

بخشدار مرکزی مشهد گفت: شیوع و ابتلای به ویروس کرونا در روستاهای چسبیده به مشهد و قرار گرفتن در حریم این کلانشهر بیشتر از روستاهای دوردست در این بخش است لذا اقدامات گندزدایی در روستاهای یاد شده متمرکز است و حتی این فعالیتهای گندزدایی از در منازل انجام می شود.

سرابیان افزود: به دهیاران اعلام شده است از بودجه دهیاری ماسک و مواد ضدعفونی کننده تهیه نموده و بین خانواده های کم برخوردار و مستضعف و یا بدون سرپرست که قدرت مالی تامین این اقلام را ندارند توزیع کنند.

بخش مرکزی مشهد دارای حدود ۲۰۰ روستای دارای دهیاری است که ۱۳۵ روستا از این تعداد چسبیده به کلانشهر مشهد و در حریم آن قرار دارند و بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵، جمعیت روستاهای بخش مرکزی مشهد افزون بر ۳۵۰ هزار است.   

طبق اخرین آمار رسمی تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به ۹۲۱ نفر افزایش یافته است که  ۵۵۳  نفر از کل بیماران مبتلا به کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۳۶۸ نفر متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر این استان هستند.

ظرف روزهای ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸ تا چهارم فروردین ماه ۱۳۹۹ چهار هزار و ۶۳۵ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شده‌اند و در این مدت تاکنون دو هزار و ۹۷۳ نفر از شهروندان اهل خراسان رضوی که به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا مبتلا شده بودند بهبود یافته و از بیمارستانها مرخص شده‌اند.   
همچنین دو هزار و ۷۹۳ نفر از بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون هزار و ۵۳۵ نفر از آنها بهبود یافته و از بیمارستان به منزل بازگشته‌اند.
بنا بر این آمار تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده ۱۱۳ تن اعلام شده است.

منبع:ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.