دوشنبه ۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۰۰

تعداد مسافران دارای علایم کرونا در خراسان رضوی به ۸۱۶ نفر رسید

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: در راستای اجرای طرح بازرسی سلامت در مبادی ورودی و خروجی استان، شمار شناسایی و معرفی مسافران دارای علایم اولیه بیماری کرونا، به منظور مراجعه به مراکز درمانی به ۸۱۶ نفر افزایش یافت.

به گزارش قدس آنلاین، مجتبی احمدی افزود: در قالب اجرای طرح بازرسی سلامت در مبادی ورودی و خروجی شهرهای استان که از ۲۵ اسفند ماه پارسال آغاز شده است هم اکنون تعداد ۴۸ پایگاه سنجش فعال است.

وی اضافه  کرد: از ۲۵ اسفند پارسال تا صبح امروز سرنشینان ۱۴۵ هزار و۷۴۶ خودرو مورد ارزیابی سلامتی و تب‌سنجی قرار گرفته‌اند.

او ادامه داد: این خودروها دارای ۴۰۰ هزار و ۶۴۶ سرنشین بوده‌اند که مورد غربالگری و پایش سلامت قرار گرفتند و از این تعداد ۸۱۶ نفر دارای علایم اولیه بیماری کرونا و تب بوده و جهت مراجعه به مراکز درمانی و بیمارستانی راهنمایی شدند.

مدیرعامل هلال احمر استان خراسان رضوی با اشاره به افزایش ظرفیت خودرویی در قالب اجرای این طرح از دیروز تا امروز اظهار داشت:خودروهای فعال در قالب اجرای این طرح از ۱۷ به ۲۰ دستگاه آمبولانس، از ۱۸ به ۲۷ خودروی کمک‌دار امدادی و از ۲۴ به ۳۵ خودروی سبک با حضور و خدمت‌رسانی بیش از ۲۷۱ نیروی امدادی که به صورت شبانه‌روزی مشغول خدمت‌رسانی هستند افزایش یافته اند.

احمدی افزود: تب سنجی شاخص تایید سلامت قطعی افراد در خصوص ابتلای به کرونا نیست و مردم به این نکته توجه داشته باشند که برخی علایم این بیماری با تاخیر بروز می کند.

طبق آخرین آمار رسمی تعداد مبتلایان به کرونا در خراسان رضوی به ۹۲۱ نفر افزایش یافته است که  ۵۵۳  نفر از کل بیماران مبتلا به کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۳۶۸ نفر متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر این استان هستند.

ظرف روزهای ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۸ تا چهارم فروردین ماه ۱۳۹۹ چهار هزار و ۶۳۵ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شده‌اند و در این مدت تاکنون دو هزار و ۹۷۳ نفر از شهروندان اهل خراسان رضوی که به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا مبتلا شده بودند بهبود یافته و از بیمارستانها مرخص شده‌اند.   
همچنین دو هزار و ۷۹۳ نفر از بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون هزار و ۵۳۵ نفر از آنها بهبود یافته و از بیمارستان به منزل بازگشته‌اند.
بنا بر این آمار تعداد جانباختگان بیماری کرونا در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده ۱۱۳ تن اعلام شده است.

منبع:ایرنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.