سه‌شنبه ۵ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷

افزایش فروش کتاب‌های صوتی نسبت به سال گذشته

پویش کتابخوانی

مدیرعامل «نوار» از افزایش فروش کتاب‌های صوتی نسبت به زمان مشابه در سال گذشته خبر داد و دلیل این موضوع را ماندن مردم در خانه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و اجرای پویش «کتاب_خانه» دانست.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایسنا، حمیدرضا شربیتان - مدیرعامل پلتفرم نوار - با اعلام این موضوع، گفت: ماندن مردم در خانه برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا و اجرای پویش «کتاب-خانه» که کتاب‌های الکترونیک و صوتی را با تخفیف ۷۰ و  ۸۰ درصدی عرضه می‌کند در این افزایش تاثیر داشته است.

او افزود: با اجرای این پویش از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ناشران استقبال خوبی کرده‌اند و اگرچه اطلاع‌رسانی خبری در این باره صورت گرفته، اما نیاز است که تبلیغات بیشتری درباره این طرح صورت گیرد.

شربیتان در ادامه بیان کرد: حدود پنج سال پیش کمتر از ۱۰۰ کتاب صوتی در بازار وجود داشت اما اکنون تعداد این آثار در بازار به بیش از شش هزار کتاب صوتی رسیده است که حقوق مؤلف و ناشر کاملا رعایت شده است. در ابتدا کمتر از ۲۰ گوینده کتاب وجود داشت اما هم‌اکنون بیش از ۹۰۰ گوینده مشغول به فعالیت هستند. این نشانگر آن است که مردم از کتاب‌های صوتی استقبال کرده‌اند.

مدیرعامل نوار با تاکید بر افزایش فروش کتاب‌های صوتی در اواخر و ابتدای سال جدید عنوان کرد: میزان فروش کتاب نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده اما برای مشخص کردن جزئیات آن نیاز به زمان داریم.

 در قالب پویش کتاب_خانه پلتفرم‌های فیدیبو، طاقچه، نوار، کتابراه، کتابیکا، فراکتاب و پژوهان با حمایت معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کتاب‌های بزرگسال خود را با  ۷۰درصد و کتاب‌های کودک و نوجوان را با ۸۰ درصد تخفیف عرضه خواهند کرد.

 انتهای پیام

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.