چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳

رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی خبر داد:

قرائت کنتورهای گاز در خراسان رضوی از طریق خوداظهاری مشترکان

کنتور گاز

سخنگوی شرکت گاز خراسان رضوی گفت: طرح خوداظهاری کارکرد کنتورهای گاز این استان با هدف توسعه خدمات غیرحضوری و پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا آغاز شده است.

به گزارش قدس آنلاین، حسن خیراندیش با بیان این مطلب، اظهار کرد: هدف از این اقدام، کاهش تردد نیروهای کنتورخوان در سطح شهرها و قطع زنجیره ارتباط افراد با یکدیگر است و امیدواریم با مشارکت شهروندان شاهد اجرای موفق طرح در این برهه زمانی خاص باشیم.

وی افزود: برای تسهیل در اجرای این طرح، سه روش الکترونیکی و از راه دور در نظر گرفته شده و شهروندان می‌توانند پس از دریافت پیامک شرکت گاز استان که در زمان‌بندی تعیین شده برای آنان ارسال می‌شود، نسبت به ثبت ارقام سیاه رنگ کنتور گاز خود از طریق درگاه اینترنتی http://egas.ir، تماس با 1894 یا ارسال پیامک (رقم کنتور*2*شماره اشتراک) به شماره 100037074 اقدام کنند. همچنین سامانه تلفنی 37074 نیز آماده راهنمایی شهروندان در شیوه قرائت است.

بر اساس اعلام روابط عمومی شرکت گاز استان خراسان رضوی، خیراندیش بیان کرد: صورتحساب مشترکانی که رقم کنتور گاز خود را از طریق سامانه‌های موجود اعلام کنند به صورت واقعی است و برای شهروندانی که در این طرح ملی مشارکت نکنند بر مبنای مصرف مشترک در دوره مشابه سال گذشته محاسبه خواهد شد.

سخنگو و رئیس روابط عمومی شرکت گاز خراسان رضوی با بیان اینکه استفاده از خدمات الکترونیک و از راه دور بهترین جایگزین مراجعه حضوری مردم به ادارات است، عنوان کرد: امکان بهره‌مندی از خدمات غیرحضوری شرکت گاز استان شامل اعلام قبض به روز، صدور قبض المثنی، وصل مجدد جریان گاز، اعلام رقم یا خرابی کنتور، انتقادات و پیشنهادات، رفع اشکالات قبض، پرداخت صورتحساب، درخواست تست کنتور، اعلام مراحل درخواست علمک و نحوه محاسبه گازبهای مصرفی نیز از طریق مراجعه به دو درگاه اینترنتی www.egas.ir و   www.nigc-khrz.ir یا تماس با سامانه‌های تلفنی 1894 و 37074 فراهم است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.