چهارشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۵

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل خواستار رفع تحریم‌ها علیه ایران شد

میشل باچلت

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل با اشاره به تاثیر تحریم‌ها بر روند مقابله ایران با ویروس کرونا، خواستار رفع تحریم‌ها علیه ایران شد.

قدس آنلاین؛ خانم «میشل باچلت» کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد امروز (چهارشنبه) در بیانیه‌ای خواستار ارزیابی مجدد در مورد تحریم‌های اعمال شده بر کشورهایی همچون ایران که با ویروس کرونا درگیر هستند، شد.

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در بیانیه خود با تأکید بر اینکه در این برهه حساس، تحریم‌ها مانعی بر دسترسی به سلامت است، اظهار داشت: تحریم‌های وضع‌شده علیه بخش‌های اقتصاد کشورها باید برای رعایت سلامت عمومی جهان و برای حمایت از حقوق و زندگی میلیون‌ها نفر در این کشورها کاهش یافته یا معلق شوند.
میشل باچلت در بیانیه خود افزوده که تحریم‌ها در ایران باعث شده که بر دسترسی به داروهای اساسی، تجهیزات پزشکی از جمله ماسک و تجهیزات حمایتی برای کادر درمان تاثیر بگذارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: معافیت‌های بشردوستانه علیه تحریم‌ها باید تاثیر گسترده و عملی بر ارائه تجهیزات اساسی پزشکی داشته باشد و کشورها از این دسترسی‌ها نباید محروم باشند.
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در پایان بیانیه خود آورده است: هیچ کشوری نمی‌تواند با شیوع این بیماری به تنهایی مقابله کند. ما باید با همبستگی، همکاری و مراقبت در این راستا اقدام کنیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.