پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۰

لاریجانی:

سپاه همه امکاناتش را برای مقابله با کرونا به میدان آورده است/ همراهی مردم به سیر نزولی بیماری کمک می‌کند

علی لاریجانی

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ما شاهد هستند که سپاه در سخت‌ترین شرایط همیشه همراه آنها بوده و برای مقابله با کرونا نیز مجاهدانه در این مسیر اقدام می‌کند و امروز نیز همه امکانات خودش را برای حمایت از مردم و مقابله با کرونا به میدان آورده است.

به گزارش قدس آنلاین، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (پنج شنبه) در حاشیه بازدید از روند رزمایش سراسری دفاع بیولوژیک و عملیات پاک سازی سپاه، گفت: امروز شاهد یک حرکت جهادی بسیار ارزشمند برای مقابله با ویروس کرونا در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هستیم و از این بابت خدا را شاکریم.

وی کرونا را یک حادثه منحصر به فرد در قرن حاضر دانست و افزود: این ویروس یک حادثه است که در قرن اخیر بی‌سابقه است و میزان فراگیری بالایی دارد و همین طریق می‌طلبید که اقدامات خاص و ویژه‌ای برای مقابله با آن صورت بگیرد.

رئیس مجلس با اشاره به خدمات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طول تاریخ انقلاب، خاطرنشان کرد: مردم ما شاهد هستند که سپاه در سخت‌ترین شرایط همیشه همراه آنها بوده و مجاهدانه در این مسیر اقدام می‌کند امروز نیز همه امکانات خودش را برای حمایت از مردم و مقابله با کرونا به میدان آورده است.

لاریجانی با اشاره به بازدید خود از خدمات ارائه شده سپاه در رزمایش مقابله با ویروس کرونا، گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از همان ابتدا همه امکانات خود را به سمت خدمت‌رسانی به مردم آورد و امکانات بهداشتی درمانی و لجستیکی خود را در اختیار مردم قرار و کارهای بسیار بزرگی انجام داده اند.

وی غربالگری جامعه را یکی دیگر از کارهای بی‌سابقه وزارت بهداشت با همراهی نیروهای مسلح، سپاه و بسیج دانست و تاکید: شجره طیبه بسیج با همکاری وزارت بهداشت امروز یک کار بی سابقه‌ای را برای غربالگری مردم انجام می‌دهد. این غربالگری موجب شد که بخش قابل توجهی از بیماران شناسایی و تحت درمان قرار بگیرند. با غربالگری، بیماران از جامعه جدا می‌شوند و کنترل این بیماری را آسان‌تر می‌کند.

رئیس مجلس با اشاره به وضعیت گسترش ویروس کرونا در سطح جهان، اظهار کرد: با بررسی و بر اساس اطلاعات و آمار اقدامات صورت گرفته توسط وزارت بهداشت و نیروهای مسلح خوشبختانه شرایط بسیار مناسب‌تری را در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته مانند کشورهای اروپایی و آمریکایی به وجود آورده است، اروپایی‌ها و آمریکا برابر اخبار و آنچه اعلام می‌کنند دچار گرفتاری‌های فراوانی برای مقابله با این ویروس شده اند اما خوشبختانه در کشور ما با مجاهدت وزارت بهداشت، نیروهای مسلح و شبکه بهداشت و درمان که به میدان آمدن و با فداکاری به صیانت از مردم پرداختند به موفقیت‌های بسیاری رسیده ایم.

لاریجانی گفت: در همین جا از زحمات نیروهای مسلح به ویژه فرمانده سپاه و فرمانده‌های قرارگاه‌ها تشکر می‌کنم، شما کار بزرگ را سامان می‌دهید و مردم قدردان زحمات شما هستند.

وی همچنین خطاب به مردم، افزود: اقدامات سپاه که رسانه‌ای شده بخشی از خدمات آنهاست که صرفاً بر اساس وظیفه برای مقابله با کرونا به میدان آورده اند. مردم ما بدانند که همه بخش‌های کشور بسیج شدند تا این بیماری را شکست دهند اما در این مسیر همکاری و همراهی شما مردم فهیم بسیار اهمیت دارد.

رئیس مجلس با بیان اینکه از مردمی که تا امروز با ما همراهی کردند تشکر می‌کنیم، گفت: این همراهی بود که موجب شد در برخی از استان‌ها امروز شاهد سیرنزولی بیماری هستیم اما از شما خواهش می‌کنیم که این کار را تکمیل و در این ایام تعطیل از مسافرت پرهیز کنید.

لاریجانی افزود: مسافرت می‌تواند به گسترش این ویروس کمک کند و بر همین اساس ستاد ملی مبارزه با کرونا برای حفظ جان مردم و برای اینکه هرچه سریع‌تر این بحران برطرف شود محدودیت‌ها را به وجود آورده است، توجه و همراهی مردم بسیار اهمیت دارد، در این چند هفته همراهی کرده و از مسافرت پرهیز کنید.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید در خانه بمانند، خاطر نشان کرد: امسال باید توجه داشته باشیم که در روز ۱۳ فروردین، رفتن به بوستان‌ها می‌تواند عاملی برای گسترش ویروس بیماری کرونا باشد، باید از این گونه اقدامات پرهیز کنیم و همراهی بیشتری با ستاد ملی مقابله با کار را داشته باشیم تا هر چه سریع‌تر این مسئله پایان پیدا کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.