جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۱

فیلم تلنبار جنازه‌های بیماران کرونایی در مشهد بازی با احساسات مردم است/این فیلم صحت ندارد

بیمارستان امام رضا

دبیر کارگروه اطلاع رسانی بیماری کرونا دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تصاویر و فیلم منتشر شده در فضای مجازی با عنوان تلنبار جنازه‌های بیماران کرونایی در سردخانه بیمارستان امام رضا (ع) مشهد، کذب و بازی با احساسات مردم است.

به گزارش قدس آنلاین، دکتر حمیدرضا رحیمی  اظهار کرد: فیلم منتشر شده در فضای مجازی با عنوان "طوفان جنازه‌های کرونایی در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد" خلاف واقع بوده و انتشار چنین تصاویر غیرواقعی توسط برخی افراد سودجو در شرایط سخت و بحران جای تاسف دارد.
وی ادامه داد: طبق دستورالعمل مربوطه در زمان تحویل اجساد بیماران کرونایی، خانواده‌های آنان برای شناسایی جسد باید به سردخانه مراجعه کنند تا به اشتباه جنازه فرد دیگری را تحویل نگیرند و امور مربوط به اینگونه بیماران در مکانی دیگر و به‌ دور از هرگونه ازدحام جمعیتی انجام می‌شود.
وی گفت: در فیلم منتشر شده تعدادی جنازه از سردخانه بیمارستان امام رضا (ع) خارج می‌شود در حالی که این جنازه‌ها مربوط به دیگر بیماران فوت شده بستری در بیمارستان بوده است.
دکتر رحیمی افزود: بیمارستان امام رضا (ع) بیماران دیگری غیر از مبتلایان به کرونا را نیز پذیرش می‌کند و هر بیماری که در این بیمارستان فوت می کند کرونایی نیست و هر روز صبح تمامی کسانی که در روز قبل متوفی داشتند برای دریافت جنازه و انجام امور غسل و کفن و دفن به سردخانه این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

وی ادامه داد: از سوی دیکر برخی خانواده‌های فوت شدگان در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد به دلایلی مانند ترس از ابتلا به کرونا در این روزها برای تحویل جنازه فوت شدگان خود به سردخانه‌ مراجعه نمی‌کنند و این به معنای تلنبار جنازه‌ها در سردخانه این بیمارستان بر اثر ابتلا به کرونا نیست.
در روزهای اخیر  فیلمی با عنوان طوفان و تلنبار جنازه های بیماران کرونایی در بیمارستان امام رضا (ع) مشهد در فضای مجازی منتشر شده که بازتاب وسیعی در بین کاربران داشته است. 

بیمارستان امام رضا (ع) مشهد یکی از بیمارستان‌های آموزشی و مجهز شمال شرق کشور است که در شرایط فعلی بیماران بد حال دچار عفونت های حاد تنفسی و مشکوک به کرونا از دیگر بیمارستان‌های مشهد و مناطق مختلف استان خراسان رضوی به این بیمارستان ارجاع داده می‌شوند.
براساس آخرین آمار اعلام شده تعداد افراد مبتلا به بیماری کرونا در استان خراسان رضوی به هزار و ۳۳۳ نفر رسیده که ۸۰۳  نفر از آنان مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ و دانشگاه‌ علوم پزشکی در این استان هستند.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.