دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷

ناآرامی در زندان های کشور به استان فارس رسید

فرار زندانیان شیراز شایعه یا واقعیت؟

زندان شیراز

شیراز- در پی ناآرامی در زندان عادل‌آباد شیراز، برخی در شبکه‌های اجتماعی ادعا کردند که تعدادی از زندانیان فرار کرده‌اند که استاندار فارس ضمن تکذیب این شایعه اعلام کرد:هیچ زندانی فرار نکرده است.

قدس آنلاین-گروه استان ها: در آخرین روزهای سال ۹۸ خبر ناآرامی در زندان خرم آباد در شبکه های اجتماعی و رسانه ها بازتاب یافت و برای نخستین بار تعدادی از زندانیان مواد مخدر زندان پارسیلون خرم آباد از زندان فرار کردند.

از ابتدای امسال نیز زندان های الیگودرز، تبریز، سقز و همدان شاهد ناآرامی و فرار زندانیان بوده است و حالا شامگاه یک شنبه زندان عادل آباد شیراز  شاهد ناآرامی بود اما این بار، استاندار فارس هرگونه فرار زندانیان از زندان عادل‌آباد را تکذیب کرد، موضوعی که ناآرامی در این زندان را از سایر موارد مشابه متمایز می‌کند.

درگیری در زندان شیراز

با وجود اینکه در راستای بخشنامه ریاست قوه قضائیه برای مقابله با کرونا تعداد سه هزار ۴۰۹ زندانی استان فارس طی ماه گذشته آزاد شدند اما عده ای از زندانیان پر خطر با جرایم سنگین  طی شامگاه گذشته به همین بهانه دست به ایجاد ناآرامی در زندان عادل آباد شیراز زدند.

گفتنی است بنا بر اظهارات مسئولان دستگاه قضایی در این دو بند که زندانیان آن اقدام به درگیری کرده بودند زندانیان جرائم خشن و خاص نگهداری می شوند که مشمول هیچ گونه تسهیلات نمی شوند.

در پی این ناآرامی زندانیان این دو بند اقدام به شکستن برخی نرده ها و دوربین های مدار بسته کردند که با ورود نیروهای حفاظتی زندان و یگان های انتظامی و امنیتی موضوع تحت کنترل قرار گرفت.

در همین حال بسیاری از کاربران فضای مجازی مدعی شدند که این درگیری منجر به فرار بسیاری از زندانیان شده است.

شایان ذکر اشت نخستین بار، شایعه فرار زندانیان از زندان عادل آباد در شبکه‌های اجتماعی مطرح شد و برخی افراد با انتشار تصاویری از خودروهای پلیس در اطراف این زندان، مدعی شدند که برخی زندانیان از این زندان فرار کرده اند.

در همین حال، برخی شاهدان عینی اظهار کردند که شامگاه یکشنبه، صدای شلیک از برج‌های نگهبانی و پشت بام زندان عادل‌آباد شیراز را شنیدند.

فرار زندانیان شایعه است

به گزارش قدس آنلاین؛ استاندار فارس بامداد دوشنبه اعلام کرد که ناآرامی ناشی از بروز درگیری بین برخی زندانیان در بندهای زندان مرکزی شیراز (عادل آباد) کنترل شده است و شایعات مطرح شده درباره فرار زندانیان صحت ندارد.

عنایت الله رحیمی افزود:‌ در حال حاضر، شرایط در زندان مرکزی شیراز تحت کنترل است و لذا از شهروندان خواست که از دامن زدن به این شایعه بی‌اساس خودداری کنند.

جزئیات ناآرامی از زبان رئیس دادگستری

در همین راستا رئیس کل دادگستری استان فارس نیز با تأیید خبر نا آرامی در زندان عادل آباد شیراز گفت: از ساعت ۲۲ مورخ ۱۰ فروردین در دو بند از زندان عادل آباد شیراز شاهد نا آرامی بودیم که این امر توسط نیروهای امنیتی زندان و یگان های امدادی تحت کنترل است.

حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی گفت: در این دو بندی که زندانیان آن اقدام به درگیری کرده بودند زندانیان با جرائم خشن و خاص نگهداری می شوند که مشمول هیچ گونه تسهیلات نمی شوند.
وی افزود: در پی این ناآرامی زندانیان این دو بند اقدام به شکستن برخی نرده ها و دوربین های مدار بسته کردند که با ورود نیروهای حفاظتی زندان و یگان های انتظامی و امنیتی موضوع تحت کنترل قرار گرفت.
رییس کل دادگستری استان فارس تصریح کرد: هیچگونه آسیبی به زندانیان و نیروهای حفاظتی و انتظامی و اقدام به فراری در پی این حادثه گزارش نشده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.