دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۵

نخست‌وزیر عراق: پروازهای غیرمجاز نزدیک مناطق نظامی را با نگرانی دنبال می‌کنیم

عادل عبدالمهدی

عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر پیشبرد امور عراق می‌گوید نیروهای عراقی اطلاعاتی را رصد کرده‌اند که حاکی از پروازهای بدون مجوز و نگران‌کننده در نزدیکی مناطق نظامی است.

قدس آنلاین؛ «عادل عبدالمهدی» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور عراق امروز (دوشنبه) گفت «اقدامات غیرقانونی» در هدف گرفتن پایگاه‌های نظامی عراقی یا «نمایندگی‌های خارجی»، هدف گرفتن حاکمیت عراق است و تمام تدابیر برای پیگری عاملان این اقدامات به کار گرفته خواهد شد.

بر اساس گزارش «المعلومه»، وی ادامه داد: اطلاعاتی را که نیروهای ما رصد کرده‌اند حاکی از پروازهای بدون مجوز در نزدیکی مناطق نظامی است و دولت عراق با نگرانی این موضوع را دنبال می‌کند.

وی در ادامه درباره انجام هر اقدام تعرضی بدون کسب موافقت دولت عراق هشدار داد و گفت: انجام اقدامات نظامی بدون مجوز تهدیدی برای امنیت شهروندان و نقض حاکمیت عراق و منافع عالی کشور است. 

عبدالمهدی تأکید کرد، تلاش‌ها باید بر روی مقابله با داعش، گسترش امنیت ، حمایت از دولت و کشور و مقابله با کرونا متمرکز شود.

این اظهارات عبدالمهدی پس از آن اعلام می‌شود که یک منبع امنیتی عراق یکشنبه (دیروز) گفت، چند هواپیمای حامل نظامیان و مستشاران آمریکایی در میان تدابیر بی‌سابقه امنیتی در پایگاه عین الأسد در منطقه هیت واقع در غرب الأنبار فرود آمدند.

منبع مذکور ادامه داد: «پایگاه هوایی عین الأسد شاهد تحرکات غیرعادی هواپیماها همزمان با پرواز گسترده هواپیماهای جنگی آمریکا بر فراز این پایگاه بود».

هفته جاری روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» از قصد آمریکا برای حمله گسترده به مواضع کتائب حزب‌الله عراق خبر داد. 

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.