دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۳

بشار الجعفری: ترکیه و تروریست‌ها از «آب» بعنوان سلاح استفاده می‌کنند

بشار الجعفری

نماینده سوریه در سازمان ملل گفت که ترکیه و تروریست‌های حامی این کشور از آب بعنوان یک سلاح علیه غیرنظامیان استفاده می‌کنند.

قدس آنلاین؛، «بشار الجعفری» نماینده سوریه در سازمان ملل در سخنان امروز (دوشنبه) خود در جمع اعضای شورای امنیت، ادامه محاصره اقتصادی و تحریم علیه سوریه را محکوم کرد و گفت که کشورهای تحریم کننده از این حربه بعنوان سلاح علیه غیرنظامیان استفاده می‌کنند.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، او که از طریق ویدئو کنفرانس سخنرانی می‌کرد، گفت که این تحریم‌های یکجانبه موجب عدم دسترسی مردم سوریه و نهادهای پزشکی به نیازهای مراقبتی خود در مواجهه با کرونا شده است.

جعفری ادامه یافتن تحریم‌ها در سایه شیوع کرونا را نقض قوانین بین‌المللی و منشور سازمان ملل و حقوق بشر دانست.

او در بخش دیگری از سخنان خود انتقاداتش را متوجه ترکیه کرد و گفت که این کشور از درد و رنج آوارگان سوریه به عنوان اهرم فشاری علیه اروپا بهره می‌برد. 

نماینده سوریه، تأکید کرد که مسامحه با دولت ترکیه در خصوص حمایت این کشور از تروریست‌ها و اعزام آن‌ها از ادلب به لیبی و دیگر کشورها قابل قبول نیست.

بشار الجعفری سپس گفت که درهای سوریه به روی بازگشت آوارگان به کشورشان کاملا باز است و در ادامه ممانعت آمریکا از بازگشت آوارگان اردوگاه «الرکبان» به محل زندگی خود را محکوم کرد.

او سپس به قطع آب ایستگاه پمپاژ «علوک» از سوی تروریست‌ها و ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه اشاره کرد و گفت که ترکیه از «آب» بعنوان سلاح علیه غیرنظامیان در حسکه استفاده می‌کند.

نماینده دولت سوریه در انتها تأکید کرد که دمشق به تمامی توافقات از جمله توافق آتش‌بس در ادلب پایبند است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.