دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۸

افزایش شمار جان باختگان کرونا در ایتالیا به ۱۱ هزار و ۵۹۱ نفر

کرونا در ایتالیا

آژانس حفاظت مدنی ایتالیا روز دوشنبه اعلام کرد که با افزایش ۸۱۲ نفری، شمار جان باختگان ایتالیا به علت شیوع ویروس کرونا به ۱۱ هزار و ۵۹۱ نفر رسیده است.

قدس آنلاین؛ به گزارش رویترز، اگرچه روند صعودی جان باختگان کرونا ایتالیا در دو روز گذشته کاهش یافته است، اما در روز دوشنبه ۸۱۲ نفرجان خود را از دست دادند.  

در کنار افزایش مرگ و میر، شمار مبتلایان به ویروس کرونا همچنین در ایتالیا از ۹۷ هزار و ۶۸۹ نفر به ۱۰۱ هزار ۷۳۹ نفر رسیده است.  

ابتلای چهار هزار و پنجاه نفر به کرونا در روز دوشنبه در ایتالیا در حالی گزارش می‌شود که آمار مبتلایان در این کشور در روز یکشنبه پنج هزار و ۲۱۷ نفر و روز شنبه پنج هزار و ۹۷۴ نفر بوده است.  

براساس اخرین آمار ارائه شده همچنین شمار بهبود یافتگان به ۱۴ هزار و ۶۲۰ نفر رسیده است.  

بعد از آمریکا، ایتالیا در جایگاه دوم در سطح جهان در داشتن ابتلا و مرگ و میر به علت شیوع ویروس کرونا قرار داد.  

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می‌شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.  

نیویورک مقر سازمان ملل با بیش از ۵۹ هزار نفر مبتلا به کرونا، بیشترین آمار مبتلایان در آمریکا را به خود اختصاص داده است؛ تاکنون ۹۶۶ نفر در این ایالت جان خود را در اثر ابتلا به کووید۱۹ از دست داده‌اند.  

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر آمریکا نیز به بیش از ۱۴۲ هزار مورد و جانباختگان آن نیز نزدیک به دو هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.  

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.