سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۰

ارسال تولیدات بهداشتی و کمک‌های انسان‌دوستانه دانشجویان برای مردم مستضعف آمریکا

آمریکا

دانشجویان بسیجی در اقدامی انسان‌دوستانه قسمتی از تولیدات بهداشتی و بیمارستانی خود را برای کمک به مردم مستضعف آمریکا به دفترحافظ منافع آمریکا ( سفارت سوئیس) ارسال کردند.

به گزارش گروه سیاسی قدس آنلاین، دانشجویان بسیجی ۲ کامیون حامل کمک های انسان دوستانه و تجهیزات بهداشتی و پزشکی تولید خود را برای ارسال به مردم مستضعف آمریکا ( به خصوص مردم مستضعف شهر نیویورک که مشکلات بیشتری در این ایام دارند) به سوی دفتر حافظ منافع آمریکا ( سفارت سوئیس) فرستادند.

بنابراین گزارش ایده اصلی این طرح از سوی دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور قم ارائه شد و بر همین اساس دانشجویان بسیجی سراسر کشور در استان های مختلف که از ابتدای شیوع کرونا مشغول به تولید ماسک و اقلام بهداشتی و پزشکی برای مردم و کادر درمانی کشورمان هستند، گوشه ای از تولیدات خود را برای کمک به مردم مستضعف آمریکا به سازمان بسیج دانشجویی ( لانه جاسوسی سابق آمریکا) ارسال کرده و این کمک های انسان دوستانه هم اکنون با 2 کامیون ها  از سازمان بسیج دانشجویی به سوی سفارت سوئیس حرکت کرد.

علی کیان معاون گفتمان سازی و مطالبه گری سازمان بسیج دانشجویی کشور درباره این اقدام به خبرنگار فارس گفت: ایده این کار توسط دانشجویان بسیجی دانشگاه پیام نور قم ارائه شد و این اقدام امروز  همزمان با روز جمهوری اسلامی ایران با پشتیبانی سازمان بسیج دانشجویی محقق شد.

وی افزود: دانشجویان بسیجی و جهادگر بیش از یک ماه است که با شیوع کرونا و نیاز کشور به اقلام بهداشتی و پزشکی پای کار آمدند و روزانه بیش از 200 هزار ماسک و هزاران لیتر مواد ضدعفونی کننده و بهداشتی تولید و میان بیمارستان ها، کادر درمانی و مردم مناطق محروم کشور توزیع می کنند.

کیان تاکید کرد: این روزها شاهد وضعیت بسیار ناراحت کننده مردم مستضعف آمریکا هستیم، به خصوص وضعیت محرومان در شهر نیویورک، بر همین اساس دانشجویان بسیجی تصمیم گرفتند این محموله کاملا بشردوستانه را برای مردم مستضعف آمریکا ارسال کنیم.

وی اظهار داشت: دانشجویان بسیجی شبانه روز در حال تولید ماسک و اقلام بهداشتی و پزشکی برای مردم و کادر درمانی کشورمان هستند و این محموله که به دفتر حافظ منافع آمریکا در ایران ارسال شده، گوشه ای از تولیدات دانشجویان بسیجی است.

کیان گفت: با توجه به اظهارات وزیر بهداشت هم اکنون نیازهای داخلی در حال برطرف شدن است و توفیق خوبی هم در بهبود بیماران ایجاد شده، با این حال دانشجویان بسیجی تا آخرین لحظات و تا ریشه کن شدن کامل ویروس کرونا برای کمک به مردم و کادر درمانی عزیزمان خواهند ایستاد.

* نامه دانشجویان به وزیر خارجه درباره ارسال اقلام بهداشتی و پزشکی برای مردم مستضعف آمریکا

به گزارش فارس، دانشجویان بسیجی همچنین درباره ارسال کمک های انسان دوستانه و تولیدات بهداشتی و پزشکی خود برای مردم مستضعف آمریکا، نامه ای به محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ارسال کرده و از وی برای رسیدن کمک ها به دست مردم آمریکا کمک خواستند.

متن این نامه به شرح زیر است:

وزیر محترم امور خارجه

جناب آقای ظریف

سلام علیکم؛ 

با صلوات بر محمد و آل محمد(صلی الله علیه و آله و سلم)؛ به اطلاع می‌رساند با توجه به موضوع شیوع ویروس‌کرونا (کووید19) و شرایط به وجود آمده بین‌المللی، گروههای جهادی بسیج دانشجویی در ستاد  کشوری مبارزه با کرونا، از اوایل شروع این اپیدمی در سراسرکشور، مبادرت به راه اندازی بیش از هزار کارگاه تولید انواع ماسک، محلول ضدعفونی کننده، شیلد، پد و گان ( لباس محافظتی کادر درمان) و سایر اقلام در سراسرکشور تحت نظارت وزارت بهداشت ( سازمان‌های تجهیزات پزشکی و غذا ودارو) کرده است.

امروز با توجه به اعلام  وزارت بهداشت مبنی بر توفیق اولیه در مدیریت بیماری و روند نزولی شتاب مبتلایان در کشور و با ابتکار بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شهر قم و با فراخوان کشوری برای ظرفیت پیش بینی نشده و خودجوش موجودمان در کارگاههای انبوه گروههای جهادی در سطح کشور و بدون آسیب رسیدن به چرخه تهیه، تولید و توزیع بهداشتی اقلام برای داخل، تنها در شیفت اضافه محموله ای استریل شده شامل اقلام مورد نیاز بهداشتی جمع آوری نموده و با پیام بشردوستانه، آن را از مبدا ستاد مبارزه با کرونای دانشجویی‌کشور واقع‌ درلانه جاسوسی (سفارت سابق آمریکا) بارگیری و تحویل دفتر حافظ منافع آمریکا در تهران کنیم.

همچنین در نظر داریم ضمن رعایت اصول دیپلماتیک و سیاسی، جهت تست و آزمایش‌های سلامت سنجی و راستی آزمایی محموله از طریق مجاری قانونی و بیمارستانی و با حضور نماینده دفتر حافظ منافع آمریکا تحویل شود.

لذا خواهشمند است در این مسیر، دانشجویان را کمک فرمایید.

لازم به ذکر است؛ براساس آمارها تعداد موارد فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید – 19 در آمریکا از مرز 3000 نفر عبور کرده و به 3126 نفر رسیده و این در حالی است که تعداد کل مبتلایان به این بیماری در این کشور 162665 نفر است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.