سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۱

حضور در طبیعت به کام مرگ رفتن است/ برخورد انتظامی با متخلفان

ستاد کرونا

فرمانده ستاد مدیریت کرونا در کلانشهر تهران تاکید کرد رفتن به طبیعت و تفرجگاه‌ها تفریح و نشاط نیست، بلکه به استقبال مرگ رفتن است.

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، علیرضا زالی،فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران در آستانه ۱۳ فروردین و روز طبیعت به همشهریان صراحتا هشدار داد که فردا رفتن به طبیعت و تفرجگاهها در واقع به منزله به استقبال مرگ رفتن است.

 وی تاکید کرد: فردا در صورت رفتن به طبیعت و تفرجگاهها ما نه تنها تفنن و نشاط نخواهیم داشت بلکه با پای خود به کام مرگ خواهیم رفت.
 
فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا با اشاره به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا ، خاطرنشان کرد: فردا روز نصیحت و موعظه نیست و نقش بسیار مهمی در کاهش و یا گسترش شیوع بیماری دارد. بنابراین هیچ گونه تسامحی در این قضیه پذیرفتنی نیست و با افراد از سوی مراجع انتظامی برخورد می شود.
 
 زالی با اشاره به نقش کلیدی مردم در این زمینه بر استمرار در خانه ماندن به ویژه در روز طبیعت تاکید کرد و از همشهریان خواست همچون روزهای گذشته برای حفظ سلامتی خود و دیگران، جلوگیری از گسترش بیماری و  کاهش فشار کاری کادر درمان، در منزل  بمانند.
 
وی هشدار دارد: همشهریان در صورت خروج از منزل به بهانه حضور در طبیعت و تفرجگاهها تمام  زحمات و محدودیت هایی را که در این مدت برای پیشگیری و مقابله با بیماری تحمل کردند ممکن است با یک اشتباه و غفلت نقش برآب کرده و تسلیم این ویروس شوند. بنابراین جدی تر باید با این موضوع برخورد شود .
 
 زالی خواستار کمک نهادهای اجتماعی و حمایتی از افرادی شد که از سراجبار و ناچاری به زباله گردی می پردازند و گفت: این قشر گروه کم برخوردار و فقیری هستند که از حداقل های معیشتی محروم هستند و در این شرایط متاسفانه روزهای سخت و آسیب های فراوانی را تجربه می کنند و نیازمند حمایت های معیشتی هستند که امیدواریم نهادهای اجتماعی و حمایتی در این خصوص همکاری کنند.
 
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلان شهر تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه  در شرایط فعلی با توجه به این که زباله های موجود غیربهداشتی تراز حالت عادی هستند، خاطرنشان کرد: این زباله گردی می تواند به انتشار بیماری کمک کند، بنابراین باید از جابه جایی این زباله ها در سطح شهر تا حد امکان جلوگیری شود.
 
 انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.