پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷

پنتاگون: در حال استقرار سامانه‌های دفاع موشکی در عراق هستیم

پنتاگون

وزارت دفاع آمریکا از استقرار و راه اندازی سامانه دفاع موشکی برای حفاظت از نیروهای آمریکایی در عراق خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از الجزیره، آلیسا فرح، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) از استقرار و راه اندازی سامانه دفاع موشکی برای حفاظت از نیروهای آمریکایی در عراق خبر داد.

وی در این باره گفت: ما در حال راه اندازی سامانه دفاع موشکی در عراق هستیم. ما از این سامانه برای دفاع از نیروهای آمریکایی مستقر در این کشور بهره خواهیم برد.

وی خاطر نشان کرد: به دلایل امنیتی نمی‌توانم از مکان‌هایی که این سامانه‌ها مستقر خواهند شد نام ببرم. دولت عراق به نیاز مشترک برای دفاع موشکی از نیروهای این کشور و نیروهای آمریکایی پی برده است.

پیش تر منابع آگاه اعلام کردند آمریکا یک سامانه دفاع موشکی پاتریوت در پایگاه عین السد عراق مستقر کرده است. این سامانه دفاع موشکی در پایگاه عین الاسد که محل حضور نظامیان خارجی است مستقر شده و در حال آماده سازی برای فعال شدن است. همچنین یک سامانه پاتریوت نیز در اربیل عراق مستقر شده است.

یک مقام نظامی آمریکایی در این باره گفت: آمریکا قصد دارد به زودی دو سامانه موشکی پاتریوت از کویت به عراق ارسال کند.

استقرار سامانه دفاع موشکی پاتریوت در عین الاسد پس از آن اتفاق می‌افتد که ایران در پاسخ به ترور سپهبد قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس توسط تروریست‌های آمریکایی، در انتقام سخت این پایگاه را موشک باران کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.