شنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳

اتحادیه اروپا: تحریم‌ها نباید در مبارزه با کرونا اخلال ایجاد کنند

بورل

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته تحریم‌ها نباید باعث ایجاد اخلال در مبارزه کشورها با ویروس کرونا شوند.

قدس آنلاین؛  جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته اعمال تحریم‌ها نباید باعث اخلال در جلوگیری از گسترش شیوع ویروس «کرونای جدید» شود.

به نوشته روزنامه گاردین، این مقام ارشد اتحادیه اروپا روز جمعه در شرایطی که دولت آمریکا از رفع تحریم‌ها علیه ایران و ونزوئلا جلوگیری کرده گفت تحریم‌ها نباید باعث توقف ارسال تجهیزات پزشکی به کشورهایی شود که در حال مبارزه با گسترش شیوع ویروس کرونا هستند.

بورل گفت: «اتحادیه اروپا تأکید می‌کند تحریم‌ها نباید در تحویل تجهیزات و وسایل ضروری جهت مبارزه با ویروس کرونا و محدود کردن گسترش آن اخلال ایجاد کنند.»

او اضافه کرد: «الان وقت آن است که ما همه انرژی و منابعمان را به مبارزه با چالش مشترک دنیا یعنی ویروس کرونا اختصاص دهیم. وقت تمرکز بر سلامت جهانی است.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اضافه کرد: «ما فقط با کمک هم می‌توانیم چه در حوزه اقتصاد و چه در حوزه پزشکی از آسیب‌پذیرین اقشار جوامعمان در برابر این ویروس و آسیب‌های ناشی از آن محافظت کنیم.»

از طرف دیگر منابع روسیه‌ای گزارش داده‌اند آمریکا، انگلیس اتحادیه اروپا و چند کشور دیگر از تصویب قطعنامه روسیه در مجمع عمومی سازمان ملل متحد با هدف کاستن از تحریم‌ها در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا جلوگیری کرده‌اند.

نماینده دائمی روسیه در سازمان‌های بین‌الملل مستقر در وین طی بیانیه‌ای اعلام کرد کشورهایی اوکراین، انگلیس و آمریکا و اتحادیه اروپا از تصویب قطعنامه پیشنهادی روسیه جلوگیری کرده‌اند. 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.